کد خبر: 3804779
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
گروه مسابقات ــ مسابقات بین‌المللی قرآن کشور مالزی در حالی صبح امروز 29 فروردین ماه پیگیری شد که در این روز هشت حافظ در بخش آقایان و دو حافظ نیز در بخش بانوان به سؤالات هیئت داوران پاسخ دادند. از جمله نکات این روز حضور حفاظ قوی به لحاظ حسن حفظی و ضعیف به لحاظ صوت و لحنی بود.

اجرای 10 حافظ در چهارمین روز مسابقات قرآن مالزی / قوی در حسن حفظ، ضعیف در صوت و لحن

به گزارش خبرنگار اعزامی ایکنا به مالزی، در ادامه مسابقات بین‌المللی قرآن کشور مالزی از صبح امروز 29 فروردین‌ماه شرکت سومین گروه از شرکت‌کنندگان رشته حفظ کل قرآن کریم در سالن پلنری مجموعه klcc کوالالامپور با حضور در جایگاه متسابقان به سوالات هیئت داوران پاسخ دادند.
در این روز ابتدا «سلطان بدر محمدسرام» از کشور کویت در جایگاه حضور یافت تا به چهار سؤال هیئت داوران پاسخ دهد. این شرکت‌کننده در سؤال دوم پس از یک مکث نسبتاً طولانی هیئت داوران را مجاب کرد تا تذکر دهند و ادامه آیه را برای او بخوانند. این شرکت‌کننده در سوالات دیگر بدون هیچ اشتباه حسن حفظی به اجرای خود ادامه داد.
دومین شرکت کننده گروه سوم حفاظ در این روز «محمدعلی عبدالله گیبال» از کشور سودان بود. این شرکت کننده به لحاظ حسن حفظی با مشکل زیادی مواجه نبود و به هر چهار سوال هیئت داوران پاسخ داد. در ادامه نیز نوبت به «فاطمه حسین موسی» شرکت کننده بخش بانوان از کشور نیجر رسید و پس از آن نیز نوبت «دیبالی ابوالبکار» نماینده کشور ساحل عاج رسید. این شرکت کننده شروع خوبی نداشت به گونه ای که سوال اول دو بار توسط هیئت داوران قرائت شد. این شرکت کننده در ادامه بر محفوظات خود مسلط شد و تا سوال چهارم بدون اشکال حسن حفظی خاصی به اجرای خود ادامه داد. در سوال چهارم نیز که باید سوره مبارکه قمر را تلاوت می کرد که پس از چندین بار تکرار هیئت داوران متوجه سوال شد.
پنجمین شرکت کننده در روز 29 فروردین ماه که یکی از جوانترین شرکت کنندگان این دوره از مسابقات است «زید علی عمر» از کشور امارات متحده عربی بود. این شرکت کننده از تسلط قابل قبولی بر محفوظات خود برخوردار بوده و تنها مشکل او را باید در صوت و لحن نه چندا قوی و گیرا دانست.
پس از یک استراحت نیم ساعته مسابقات مجدداً پیگیری شد، در این بخش «عبدالله علوان اسماعیل» از کشور مالزی در جایگاه حاضر شد تا به سوالات هیئت داوران پاسخ دهد. این شرکت کننده که از صوت و لحن نسبتاً‌خوبی برخوردار بود، اما به لحاظ تجوید و فصاحت ضعیف به نظر می رسید. این شرکت کننده به لحاظ حسن حفظ نیز در سطح مطلوبی بود و دور از انتظار نخواهد بود اگر او را جزء برگزیدگان این دوره از مسابقات در رشته حفظ در روز اختتامیه ببینیم.
«محمد جوب» از کشور گامیبیا از دیگر شرکت کنندگان گروه سوم شرکت کنندگان رشته حفظ کل قرآن کریم بود. این شرکت کننده در سوال دوم به مشکل برخورد تا هیئت داوران به او تذکر بدهند. نماینده گامیبیا در سایر سوالات با مشکل جدی مواجه نشد و اجرای خود را به خوبی به پایان رساند. در ادامه نماینده کشور نیجریه در بخش بانوان به اجرای برنامه پرداخت.
در ادامه مسابقات امروز نوبت به «باسم خلیل احمد» از کشور اردن رسید. این شرکت کننده بدون هیچ مشکلی به سوالات خود پاسخ داد. با توجه به اجرایی که این شرکت کننده داشت احتمال اینکه جزء برگزیدگان نهایی این دوره از مسابقات باشد نیز وود دارد.
آخرین شرکت کننده بخش حفظ مسابقات بین المللی قرآن کشور مالزی «فیصل عمر» از کشور انگلستان بود، این شرکت کننده نیز به لحاظ حسن حفظی در سطح خوبی ظاهر شد و تمامی سوالات را بدون هیچ مشکلی پاسخ داد.
در حالی که در روزهای ابتدایی مسابقات تعدادی از شرکت کنندگان در حسن حفظ ضعیف بودند اما در این روز متسابقان به لحاظ حسن حفظ اغلب نمره کامل را دریافت کردند. مشکل اصلی شرکت کنندگان این روز بیشتر صوت و لحن و تجوید و فصاحت بود.
یادآور می شود شصت و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کشور مالزی که از روز 26 فروردین ماه آغاز شده است روز 31 همین ماه با برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر به کار خود پایان می دهد.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: