کد خبر: 3804783
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ گردهمایی مدیران شعب مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از 7 استان کشور در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

به گزارش ایکنا از فارس، گردهمایی مسئولان و مدیران شعب و مراکز شبانه‌روزی مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از 7 استان کشور طی روزهای 28 تا 30 فروردین‌ماه جاری در مشهد مقدس در حال برگزاری است.
احمد تاج‌بخش، مسئول برگزاری این همایش، در این باره گفت: در این گردهمایی بیش از ۲۷۵ نفر حضور دارند که ۱۸۳ نفر آن مدیران و مسئولان شعب هفت استان و ۲۲ شهرستان هستند.‌
وی افزود: این همایش با هدف تقدیر و تشکر و اجرای برنامه‌های سیاحتی و زیارتی ویژه مدیران و مسئولانی است که به صورت خیرخواهانه مشغول فعالیت در موسسات قرآنی بیت‌الاحزان هستند. همچنین جلسات و نشست هایی با حضور استادان اخلاق و رئیس مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان در حال برگزاری است و در پایان از شعب برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.
تاج‌بخش با بیان اینکه همچنین برنامه‌های جانبی ویژه موضوعات جذب مراکز شبانه‌روزی پرسش و پاسخ و ... نیز پیش‌بینی شده است، گفت: در قالب برنامه پرسش و پاسخ تلاش شد که درباره تغییرات سال ۹۸ و بخشنامه‌های سال جاری شبهات و سؤالات برطرف شود و برنامه‌های یک سال آینده مرور شود.
وی یادآور شد: تلاش شده در این همایش درباره برنامه مشابه سال‌های گذشته تغییراتی اعماال و بیشتر برنامه‌ها به سمت تفریحی و سیاحتی و مراسم‌ها تجلیل سوق داده شود و میزان برنامه‌های کارگاهی آموزشی و تشریح و توجیه برنامه‌ها کاهش یابد.
تاج‌بخش در پایان با اشاره به زمان آغاز ثبت‌نام طرح رحله به در اردیبهشت گفت: گردهمایی مسئولان مراکز شبانه‌روزی از اهمیت بالاتری برخوردار است و می‌تواند در خصوص هماهنگی برنامه‌های نحوه جذب، طرح‌های دوساله حفظ بانوان، طرح حفظ یکساله، حوزه‌های علمیه قرآن محور و ... بسیار تأثیرگذار باشد.
حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه، نیز در نشست پرسش و پاسخ این گردهمایی گفت: باید به سمت خوداستقلالی برویم و در هر شعبه‌ای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تا زمانی که مشکل مالی شعب حل نشود کارهای دیگری نمی‌توان انجام داد، گفت: قرار است که در ستاد ساماندهی مالی شعب برای ایجاد موقوفات قرآنی و مجمع خیرین قرآنی و توسعه صندوق‌های نذورات و کمک‌های مستمر ماهانه تلاش کنیم.
شاهسونی با تصریح اینکه در ساماندهی مالی دو کار داریم یکی بحث روشن شدن حساب و کتابها و دیگری توانمندسازی و درآمد شعب است، از برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ و تجوید در شهرستان‌ها با حضور استادان کشوری و بیت‌الاحزان خبر داد.
یادآور می‌شود پایان‌بخش برنامه‌های این گردهمایی معرفی و تجلیل از شعب برتر مؤسسه است که تا دقایقی دیگر این برنامه آغاز خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: