کد خبر: 3804859
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
گروه فرهنگی- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با تأکید بر بکارگیری نیروی جوان در جامعه گفت: باید اعتماد خود به‌جوانان را افزایش دهیم و کار را به آنان بسپاریم.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در جشن بزرگی که به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و با حضور کارکنان سپاه پاسداران امروز، 29 فروردین ماه در حسینیه سیدالشهدا علیه السلام شهرستان قروه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آنچه که از تاریخ بدست می‌آید مشخص شده که حضرت علی اکبر علیه السلام دارای همسر و فرزند بوده‌اند.
وی ضمن محکوم کردن حرکت بی‌خردانه آمریکا مبنی بر تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: همه موظف به تربیت جوانان مؤمن، انقلابی، متدین و متقی هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به اینکه شاهد این هستیم که در هر جایی که جوان ورود کرده بهترین نتیجه را به دست آورده، بیان کرد: لازم است تا از جوانان در بخش‌های مختلف استفاده بیشتری شود.
وی عنوان کرد: در اوایل انقلاب جوانان انقلاب را مدیریت کردند و باید اعتماد خود به جوانان را افزایش دهیم و کار را به جوانان بسپاریم و این، خواست مقام معظم رهبری مدظله العالی است.
حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به مشکلات پیش آمده سیل در برخی استان‌ها بیان کرد: همواره شاهد این هستیم که جوانان در شهرهای سیل زده حضور یافته و مشغول کمک‌رسانی هستند.
وی عنوان کرد: زمانی که حضرت علی اکبر علیه السلام به میدان رفت، امام حسین علیه السلام پشت سر او قرآن خواند و آیه 33 سوره آل عمران «إِنَّ اللَّهَ اصْطَفَى آدَمَ وَنُوحًا وَآلَ إِبْرَاهِیمَ وَآلَ عِمْرَانَ عَلَى الْعَالَمِینَ؛ به يقين خداوند آدم و نوح و خاندان ابراهيم و خاندان عمران را بر مردم جهان برترى داده است» را تلاوت فرمودند؛ که تلاوت این آیه نشان دهنده برگزیده بودن حضرت علی اکبر علیه السلام است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به سخن امام حسین علیه السلام در کربلا که فرمودند: اشبه الناس خَلقا و خُلقا و منطقا برسولک، افزود: حضرت علی اکبر علیه السلام هم خَلقا و به لحاظ چهره و شمایل، هم خُلقا و به لحاظ اخلاق به این معنا که اخلاق نیکوی پیامبر که قرآن به آن اشاره می‌کند در حضرت علی اکبر علیه السلام بود و هم منطقا و به لحاظ فصاحت و بلاغت و سخنوری شبیه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بود.
وی در پایان یادآور شد: هر کس وظیفه دارد تا خود را شبیه رسول خدا کرده و در راه متخلق شدن به خلق نبوی صلی الله علیه و آله و سلم تلاش کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: