کد خبر: 3804886
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
حاشیه‌های مسابقات مالزی/
گروه مسابقات ــ در چهارمین شب از شصت و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کشور مالزی تلاوت هیجان انگیز نماینده ایران شور و حال دیگری به سالن مسابقات داد تا جمعیتی که تا شب چهارم کمتر تلاوت زیبایی را شنیده بودند از صوت زیبای قاری ایرانی به وجد بیایند و با ثبت عکسی یادگاری با نماینده ایران، شب به یادماندنی پلنری را در تاریخ ثبت کنند.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس

به گزارش خبرنگار اعزامی ایکنا؛ به مالزی چهارمین شب مسابقات قرآن کشور مالزی برای ایرانی‌ها مهم‌ترین شب مسابقات بود، جایی که هادی موحدامین، نماینده کشور در این مسابقات، باید تلاوت خود را انجام می‌داد. وی حدود ساعت 21:30 به جایگاه قاریان رفت و با تلاوتی حساب شده یکی از بهترین قرائت های مسابقات تا کنون را انجام داد تا نوید کسب رتبه توسط نماینده ایران بیش از پیش به همگان داده شود و هادی موحدامین بیش از هر زمان دیگری خود را به کسب رتبه در این مسابقات ببیند. 

در زمان تلاوت نماینده کشورمان علاوه بر رایزن فرهنگی ایران در مالزی که از ابتدای مسابقات تاکنون تقریباً هر شب در سالن حضور داشته، «مرضیه افخم» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی نیز در سالن حضور یافت تا از نزدیک تلاوت قاری ایرانی را استماع کند، وی گفت‌وگو با رسانه‌ها را به روز اختتامیه مسابقات موکول کرد. همچنین سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما نیز امشب در سالن حضور یافته بود. تیم خبری این شبکه این روزها سخت مشغول تلاش برای تهیه آیتم و نیز مستند این دوره از مسابقات هستند.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس
علاوه بر ایرانی‌های حاضر در سالن مسابقات که تلاش داشتند تا از ابتدا قاری ایرانی را تشویق کنند، اغلب حاضران در سالن تلاوت نماینده ایران تشویق کردند. تشویقی که حتی قاری کشور میزبان نیز از به این شدت از آن بهره‌مند نشد. هادی موحد امین در بین قاریان شرکت کننده در این مسابقات بیشترین تشویق را از حاضران گرفت تا نشان دهد تلاوت او تا چه میزان بر مستمعین حاضر در سالن اثر گذاشته است. البته سنت تشویق قاریان ایرانی هر ساله در مسابقات قرآن دیده می‌شود.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس
این اثرگذاری در سالن خلاصه نشد و حتی بعد از اجرای نماینده ایران و در سالن حاشیه‌ای سالن اصلی مسابقات جمعیت زیادی در صف گرفتن عکس یادگاری با نماینده ایران بودند. همچنین شرکت‌کنندگان برخی کشورها همچون عراق، پاکستان، سودان و ... تلاوت زیبای نماینده ایران را تحسین کردند.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس
در گزارش‌های منتشر شده ایکنا در روزهای گذشته در مورد تبلیغات رسانه‌ای مسابقات و نبودن هیچ بنر و پوستری از آن در خیابان‌های منتهی به سالن محل اسکان و محل برگزاری رقابت‌ها صحبت شده بود، از امروز اما خیابان منتهی به هتل محل اسکان و محل مسابقات با بنرهای متعددی آذین شده بود تا با گذشت چهار روز از مسابقات سرانجام خیابان منتهی به سالن پلنری و هتل ایمپیانا سر و شکلی قرآنی بگیرد.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس
از نکات جالب شب چهارم مسابقات مالزی حضور همراهان برخی متسابقان با پرچم‌های کشورشان در سالن مسابقات بود. همراهان نماینده‌های کشورهای ترکیه و برونئی با پرچم کشور خود در سالن پلنری حضور یافته بودند و در زمان تلاوت نماینده خودشان سعی در به احتزاز در آوردن پرچم داشتند، هرچند نماینده این دو کشور در تلاوت‌های خود حرفی برای گفتن نداشتند. نمایندگان ترکیه و برونئی نه تنها تشویقی از حضار نگرفتند بلکه تلاوتی خسته‌کننده از خود به یادگار گذاشتند.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس
تیم خبری واحد مرکزی خبر مستقر در کوالالامپور هم که در افتتاحیه مسابقات در مراسم حضور یافته و به تهیه گزارش پرداخته بود، امشب نیز سری به سالن زد و گفت‌وگوهایی با نماینده ایران و دیگر ایرانی‌های حاضر در سالن انجام داد.

در شب چهارم مسابقات، سالن بسیار بیشتر از شب‌های قبل پر شده بود، علاوه بر پر شدن صندلی‌های هر دو طبقه، عده‌ای روی زمین و در راهروهای بین صندلی‌ها نشسته بودند. یکی از دلایل این استقبال اجرای نماینده کشور میزبان در بخش بانوان بود.

شب داغ «پلنری» و خاطره سازی نماینده ایران برای مردم مالزی + عکس
با پایان یافتن چهارمین شب مسابقات، این رقابت‌ها به روزهای پایانی خود نزدیک شده و تنها یک شب دیگر از رقابت‌ها باقی مانده است. اختتامیه این مسابقات نیز شنبه شب 31 فروردین ماه برگزار می‌شود تا نفرات برتر این دوره از مسابقات معرفی شوند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: