کد خبر: 3805147
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
گروه اجتماعی ــ استاندار سمنان از سرهنگ «محمد حقیقی» عضو لشکر ۵۸ ذوالفقار شاهرود تجلیل کرد.

تجلیل استاندار سمنان از سرهنگ فداکار ارتشی

به گزارش ایکنا از سمنان، علیرضا آشناگر، استاندار سمنان امروز 31 فروردین در دیدار با جمعی از نیروهای ارتشی از سرهنگ فداکار ارتشی سرهنگ «محمد حقیقی» عضو لشکر 58 ذوالفقار شاهرود تجلیل کرد.

وی با اشاره به انتشار کلیپ منتشر شده در فضای مجازی که تلاش یکی از مردان مرد این مرزوبوم را در خدمت‌رسانی و امداد مسافران درراه مانده و حادثه‌دیده نشان می‌داد، افزود: این اقدام سرهنگ فداکار بسیار تماشایی بود به نحوی که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی نیروهای ارتشی به مردم در عرصه‌های مختالف به‌وِیژه در حادثه سیل اخیر گفت: این امر نشانه یگانگی ارتش با مردم است.

استاندار سمنان با بیان اینکه نیروهای ارتشی عضو لشکر 58 ذوالفقار شاهرود در زمستان امسال و در برف و کولاک اقدامات شایانی انجام دادند، متذکر شد: در برف و کولاک گردنه خوش ییلاق با اقدامات انجام شده از سوی امیر فرماندهی لشگر و همکاران‌شان بیش از 1000 نفر از مردم از بوران و برف نجات یافتند.

آشناگر با بیان اینکه سپاه و ارتش با یکدیگر دست برادری داده‌اند، افزود: اقدام ابلهانه آمریکا سبب وحدت بیشتر بین سپاه و ارتش شد.

همچنین سرهنگ محمد حقیقی درباره خدمت‌رسانی به مردم گفت: در روزهای پایانی اسفند 97 در گردنه خوش ییلاق شاهرود برف و باران سنگینی بارید و این اتفاق موجب گرفتار شدن بسیاری از مسافران در این منطقه شد. بلافاصله نیروهای ارتش همراه با دیگر نهادهای کمک‌رسان وارد میدان شدند تا به نجات حادثه‌دیدگان بپردازند. مردم در آن شرایط لحظات سختی را می‌گذراندند، سرما شدید و طاقت‌فرسا بود و از طرفی امکاناتی همچون نردبان نیز در دسترس نبود و با توجه به وجود افراد سالخورده و ارتفاع بالای خودروها لازم دیدم برای تسریع در امور و همان‌طور که در کلیپ منتشرشده است، خم شوم و بدان صورت به کمک هم‌وطنانم بپردازم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: