کد خبر: 3805450
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
گروه جامعه ــ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت روح‌الجنان و شعبه لواسان بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در امامزاده عبدالله افتتاح‌ شد.

به گزارش ایکنا؛ در مراسم افتتاح مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت روح‌الجنان و شعبه لواسان بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه، مجتبی فائق، مدیرعامل مؤسسه روح‌الجنان با اشاره به هدف ایجاد این مؤسسه گفت: به سبب ظرفیت‌های منطقه و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی که به واسطه قشر مهاجر ایجاد شده، بر آن شدیم تا از ظرفیت مؤسسه‌ فرهنگی و حضور متخصصان در این زمینه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال ترویج سبک زندگی اسلامی هستیم، افزود: پنج فعالیت اصلی را در سال جاری دنبال می‌کنیم که شامل آموزش ازدواج، آئین همسرداری، تربیت فرزند، پرورش خلاقیت کودکان بر مبنای روش فلسفه کودک بنیاد حکمت صدرا و مشاوره خانواده است.

مدیرعامل مؤسسه روح‌الجنان ادامه داد: متأسفانه پیش از این به مشاوره‌های فردی چندان بهایی داده نمی‌شد اما در حال حاضر با افتتاح این مؤسسه قرآنی این مشاوره‌ها به صورت رایگان برای همه اقشار برگزار می‌شود و علاوه بر این، بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه نیز در سطح لواسانات تقویت می‌شود.

فائق بیان کرد: برای پرهیز از موازی‌کاری تیم پژوهشی ایجاد شده تا ارتباط با ارگان‌ها را به صورت علمی پیش ببرد و در سطح عملیاتی نیز فعال شود که در این زمینه تعامل سازنده‌ای با اداره اوقاف ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: فعالیت‌های مؤسسه روح‌الجنان به صورت آزمایشی در لواسانات برگزار می‌شود و این ظرفیت وجود‌ دارد که در تمامی استان تهران و در آینده در سراسر کشور نیز بتوانیم از ظرفیت‌های این مؤسسه برای ترویج فرهنگ قرآنی، نهج‌البلاغه و سبک زندگی اسلامی استفاده کنیم.

در ادامه مراسم محمود لولاچیان، رئیس جامعه تعلیملت اسلامی اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) هنگام رحلتشان فرمودند: ای مردم از بین شما می‌روم و دو چیز گرانمایه(عترت و کتاب خدا) را به یادگار می‌گذارم. باید محافل و مجالس ما به نور قرآت و عترت آشنا باشند. توحید، نبوت و امامت را باید سرلوحه خود قراردهیم و توسل به امام زمان(عج) را از دست ندهیم.

رئیس جامعه تعلیمات اسلامی بیان‌ کرد: باید عقیده فرزندانمان به اسلام را بیشتر کنیم و دستورات دینی را آموزش داده و اخلاق را فراموش نکنیم.

صادقی‌مصلح، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه لواسان نیز طی سخنانی در این مراسم، گفت: فعالیت خود را به صورت آزمایشی از آستان امامزاده عبدالله که آماده برگزاری کلاس‌های آموزشی است، آغاز کردیم. خواسته و نیاز منطقه لواسانات به آموزه‌های قرآنی بسیار زیاد است و به یاری خداوند متعال و در روز میلاد حضرت ولیعصر(عج) اقدامات شایسته و بایسته‌ای در راستای دین و تشییع انجام شده‌ است.

نیاز منطقه لواسانات به مؤسسات فرهنگی/ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت روح‌الجنان افتتاح‌شد

مصلح با تأکید بر اینکه نیاز این بخش به آموزه‌های دینی و مذهبی زیاد‌ است، گفت: دشمن با هدف از بین بردن آموزه‌های دینی از مهدهای کودک شروع به کار کرده است؛ ما‌ نیز باید با برنامه‌های از پیش تعریف شده وظیفه خود را در قبال دین انجام‌ دهیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه لواسان بیان کرد: بخش عمده کار در قسمت خانواده است؛ مؤسسه روح‌الجنان نیز از آموزش خانواده‌ها آغاز کرده است و اداره اوقاف نیز همکاری‌های لازم را با این مؤسسه انجام می‌دهد.

مجتبی حسنی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه رودبار قصران نیز با حضور در این مراسم، اظهار کرد: مستکبرین عالم می‌خواهند نور حق را خاموش کنند، اما خداوند متعال مکر آنها را به خودشان برمی‌گرداند. ما امیدواریم ظهور حضرت حجت‌ را به چشم خود ببینیم و خداوند متعال، عالم را به نور ولی خود روشن کند.

در ادامه این مراسم امین‌زاده، معاون فرهنگی بنیاد نهج‌البلاغه، اظهار کرد: امام زمان(عج)، امام مهربانی‌هاست، همه ما وظیفه داریم تا با امام زمان ارتباط داشته باشیم. همه ما باید بدانیم امام زمان(عج) به اعمال ما توجه دارد و همراه ماست.        

وی تصریح کرد: همه خوبی‌ها و نعمت‌هایی که خداوند به ما داده از برکت وجود امام زمان(عج) است. انشاالله همه ما به رفتار و کردار خود توجه کرده و برای فرج امام زمان(عج) دعا کنیم، زیرا همه ما سرباز امام هستیم و کسی که سرباز امام است باید به اعمال خود توجه‌ کند. امیدوارم همه ما که امام زمان(عج) را دوست داریم، در عمل نیز این دوستی را نشان دهیم تا امام هم از ما خوشنود باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: