کد خبر: 3805609
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
رییس کل بیمه مرکزی اظهار کرد:
گروه اقتصاد ــ غلامرضا سلیمانی‌امیری در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: وضعیت عملکرد بورس، بانک و بیمه در هر کشوری نشان دهنده وضعیت و رشد اقتصادی آن کشور است و کارآمدی نظام اقتصادی آن کشور را ترسیم می کند.

تلاش برای تعمیق حاکمیت شرکتی در صنعت بیمه

به گزارش ایکنا، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی، صبح امروز دوشنبه 2 اردیبهشت‌ماه در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بان و بیمه اظهار کرد: تعامل این سه بازار، رشد اقتصاد کشور را در پی دارد. صنعت بیمه می‌تواند با تجمیع حق بیمه و سرمایه‌های خرد مردم برای تامین مالی استفاده شود، چراکه در حال حاضر پورتفوی بیمه در کشور ۶۰ هزار میلیارد تومان است که می تواند به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان برسد.

سلیمانی گفت: یکی از مهمترین مسایل مورد بحث در شرایط کنونی انتشار اوراق بهادار بیمه است که در جهان مورد توجه ویژه قرار گرفته است. معمولا ۵۰ درصد این اوراق مربوط به حوادث مخاطره پذیر است و می تواند مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی درباره اوراق بیمه نیز اظهار کرد: انتشار این اوراق موجب می شود تا ضمن استفاده از مزایای آن در هنگام حوادث غیر مترقبه، شاهد افزایش عمق بازار سرمایه باشیم.در سال‌های اخیر تعداد بیمه نامه‌های صادره ۱۵ میلیون رشد داشته و میزان پرداخت خسارت ۲۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته که نشان از تعهد بیمه مرکزی نسبت به بیمه گذاران خود است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به اهمیت افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای بیان کرد: آیین‌نامه افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه ای برای سال ۹۸ به تصویب رسیده است و در حال پیگیری و اجرای این مهم هستیم. از سوی دیگر باید تلاش کنیم تا بیمه را بومی کنیم تا در شرایط تحریم قبول ریسک را به بیمه‌های داخل منتقل کنیم.

وی درباره اقدامات پیش رو برای سال ۹۸ نیز گفت: در سال جاری اگر بتوانیم صندوق بیمه حوادث طبیعی را به تصویب برسانیم کار بسیار بزرگی است و می توانیم حدود ۳۰ میلیون واحد مسکونی را با تنها ۱۵۰ هزار تومان حق بیمه که ۵۰ درصد آن را دولت قبول کند کار بزرگی خواهد بود. در سال جاری تلاش ما بر این است که بتوانیم بحث رتبه بندی شرکت‌های بیمه‌ای و دیگری بحث حاکمیت شرکتی برای کنترل بیشتر شرکت‌ها بر فعالیت خودشان صورت گیرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: