کد خبر: 3805612
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
گروه ادب ــ انتشارات شهید کاظمی با ۳۰۰ عنوان کتاب در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور پیدا می‌کند.

۳۰۰ عنوان از انتشارات شهید کاظمی در راه نمایشگاه کتاببه گزارش ایکنا؛ این انتشارات در مجموع با ۳۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه حضور خواهد داشت که از این تعداد، ۴۰ عنوان برای بار نخست عرضه خواهد شد که تعداد ۸۰ عنوان کتاب در سال ۹۷ تولید شده است.

از جمله آثار جدید که در قالب داستان و رمان از سوی این انتشارات عرضه می‌شود، کتاب‌هایی است از محمد علی جعفری، حمید حسام، سید محسن امامیان، فایزه حداد غفاری، حسن و حسین شیردل، سید محمد ستاری وفایی، بهزاد دانشگر، زینب عرفانیان و... است.

کتاب «سعی هشتم» روایتی جدید از زندگی حضرت هاجر، نوشته سید محسن امامیان، «عروسی لاکچری» نوشته محمد علی جعفری دربردارنده مجموعه داستان کوتاه و «دهلیز انتظار» اثر حمید حسام، «سقف سفید و تاتیک» اثر حسن و حسین شیر دل، «دوستت دارم دمشق» به کوشش جمعی از نویسندگان جوان از جمله مجموعه کتاب‌هایی یاد کرد که در این دوره از نمایشگاه کتاب عرضه خواهند شد.

همچنین در بخش مدافعان حرم می‌توان به کتاب‌های «هفت روز دیگر» (روایت زدگی شهید سالخورده) نوشته مصیب معصومیان، «من می‌مانم تو برگرد» (شهید قبادی) نوشته صادق عباسی ولدی، «تیدا» (زندگی شهید حیدر جلیلوند) به قلم شهلا پناهی، «راز پلاک سوخته» (خاطرات و دست‌نوشته‌های شهید طهماسبی) اثر علی ابراهیمی، «سرمشق» خاطرات منتشر نشده از شهید محسن حججی به کوشش موسسه شهید کاظمی اشاره کرد.

همچنین قرار است دو اثر از حمید داوود آبادی که شامل «سی و هفت سال» (داستان ربودن حاج احمد متوسلیان؛ طولانی‌ترین گروگان‌گیری قرن) و کتاب «ناگفته‌ها» (ناگفته‌های ۴۰ سال انقلاب و دفاع مقدس زندگی حمید داوود آبادی) نیز در این دوره از نمایشگاه عرضه شود.

در بخش ترجمه نیز انتشارات شهید کاظمی اقدام به ترجمه تعدادی از کتاب‌های برگزیده و پرفروش با محوریت فرهنگ مقاومت کرده است که از جمله این موارد می‌توان به کتاب «از افغانستان تا لندنستان»، «تاریخ درخشان آل سعود»، «پدر معنوی حزب الله» و «عطش» اشاره کرد. این مجموعه با ترجمه وحید خضاب منتشر شده است.

این انتشارات با ۱۵ کتاب ترجمه شده در بخش بین‌الملل حاضر خواهد شد و این کتاب‌ها به همت واحد بین الملل نشر شهید کاظمی به زبان عربی ترجمه و همزمان در کشور‌های عربی، چون عراق، سوریه، لبنان و... عرضه می‌شود.

یادآور می‌شود، سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از چهارم تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه در مصلی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: