کد خبر: 3805620
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
گروه جامعه ــ 92 طرح جدید لباس در جلسه کمیسیون ماده 4 کارگروه ساماندهی مد و لباس، با حضور کارشناسان و داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و 88 طرح موفق به کسب نشان شیما شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، در نخستین جلسه کمیسیون ماده چهار سال جاری کارگروه ساماندهی مد و لباس 92 طرح جدید لباس بررسی‌ شد.

آثار و طرح‌های بررسی شده در کمیسیون ماده چهار قانون ساماندهی مد و لباس عموما به حوزه لباس اجتماع بانوان اختصاص دارد.

این کمیسیون با هدف ارزیابی آثار با شاخص تعیین شده مانند توجه به الگوهای ملی و بومی و پرهیز از انتخاب الگوهای بیگانه با حضور کارشناسان متخصص و دینی تشکیل و نسبت به بررسی آثار اقدام می‌شود.

گفتنی است؛ از این تعداد اثر داوری شده، 88 طرح موفق به کسب نشان شیما یا همان شناسه یکپارچه مد و لباس ایران و 9 طرح دیگر توانستند حقوق معنوی اثرشان را در مالکیت معنوی کسب کنند؛ همچنین در این جلسه به یک فقره پرونده قضایی شکایت رسیدگی شد.

لازم به ذکر است؛ طراحان آثار در حوزه‌های مختلف مد و لباس منطبق با الگوهای اسلامی و ایرانی می‌توانند با مراجعه به نشانی الکترونیکی www.iranmode.com نسبت به ثبت‌نام و حضور آثار پس از ارزیابی اولیه این کارگروه جهت کسب نشان شیما و مالکیت معنوی در کمیسیون ماده چهار اقدام‌ کنند.

 انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: