کد خبر: 3805649
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
گروه اجتماعی ــ فرمانده گروه مهندسی رزمی 43 امام علی(ع) سپاه ملایر با بیان اینکه این گروه مهندسی از روزهای اول سیل به خدمت‌رسانی به مردم پرداخته است، گفت: بازگشایی مسیر پلدختر به خرم‌آباد یکی از اقدامات مهم این گروه بود.

خدمات‌رسانی گروه مهندسی رزمی 43 امام علی (ع) سپاه ملایر در پلدختربه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) سرهنگ ناصر نانکلی فرمانده گروه مهندسی رزمی 43 امام علی (ع) سپاه ملایر با اشاره به مهم‌ترین اقدامات گروه مهندسی 43 امام علی(ع) ملایر در مناطق سیل‌زده اظهار داشت: این گروه مهندسی از روزهای اول سیل به خدمت‌رسانی به مردم پرداخته است.
وی گفت: پس از مشکلات سیل استان لرستان گروه مهندسی 43 امام علی(ع) ملایر با تمام تجهیزات به شهرستان پلدختر اعزام شد.
فرمانده گروه مهندسی رزمی 43 امام علی (ع) سپاه ملایر بازگشایی مسیر پلدختر به خرم‌آباد را یکی از اقدامات مهم این گروه مهندسی دانست و اظهار داشت: محور خرم‌آباد پلدختر به دلیل آب شستگی جاده بر اثر سیل در بیش از ۱۱۰ نقطه قطع‌ شده بود.
وی افزود: پس از حضور نیرو‌های گروه مهندسی ۴۳ امام علی(ع) ملایر در منطقه این محور در با اقدامات جهادی در دو فاز بازگشایی شد.
نانکلی گفت: فاز اول این محور و مسیر پلدختر به معمولان در کمتر از ۵ روز بازگشایی شد.
وی به اقدامات انجام‌گرفته در فاز دو این محور و مسیر معمولان به خرم‌آباد اشاره و بیان کرد: براثر بارش و سیلاب محور معمولان به خرم‌آباد به طول ۷۰۰ متر از بین رفته بود و به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه نیاز به ساخت جاده‌ی جایگزین بوده که نیازمند تجهیزات راه‌سازی برای ساخت جاده جایگزین بود.
فرمانده گروه مهندسی رزمی 43 امام علی (ع) سپاه ملایر افزود: طی برآوردهای کارشناسان یک ماه زمان تقریبی برای بازگشایی این محور تعیین‌شده بود که با اقدام جهادی نیروی‌های این جاده نیز ظرف ۳ روز با کمک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء محور بازگشایی شد.
وی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از یک سمت و گروه مهندسی امام علی(ع) نیز از یک سمت موفق به بازگشایی محور معمولان به خرم‌آباد شدند.
نانکلی این محور را محل تردد بسیاری از روستاها عنوان کرد و گفت: با اقدامات جهادی و در کمترین زمان ممکن مسیر بازگشایی‌شده و مسیر برای امدادرسانی تردد مردم بازگشایی شد.
وی گفت: مسیر بازگشایی‌شده مسیر امدادرسانی بوده و مسیر ترانزیتی نیست و برای بازگشایی مسیر ترانزیتی راهداری و وزارت راه باید اقدام کنند.
فرمانده گروه مهندسی ۴۳ امام علی(ع) ملایر مهم‌ترین اقدامات گروه رزمی مهندسی ۴۳ امام علی(ع) ملایر در پل‌دختر اشاره و بیان کرد: از لحظه ورود به‌ منطقه کمک به سیل‌زدگان آغاز شد.
وی افزود: توزیع اقلام، جابجایی وسایل و اسباب،مستقر کردن دو تانکر آب شرب به دلیل قطع آب شرب شهرستان، پاک‌سازی معابر شهری، لایروبی کانال‌های آب سطحی از مهم‌ترین و اقدامات گروه مهندسی امام علی(ع) در شهر پلدختر و روستاهای آن بوده است.
نانکلی گفت: افتتاح پل سوم شعبان در شهرستان صحنه کرمانشاه که به دلیل سیلاب پل و جاده‌ی ۱۵ روستا از بین رفته بود با ظرفیت باربری ۶۰ تن اجرا شد، از دیگر اقدامات این گروه مهندسی در سیلاب اخیر بوده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: