کد خبر: 3805770
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
کانون خبرنگاران نبأ ــ نايب رئيس هيئت مديره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از آمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان و مسافران در زمان برگزاری سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ فرنوش نوبخت، نايب رئيس هيئت مديره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب از 4 تا 14 اردیبهشت ماه 98 در مصلی امام خمينی(ره) گفت: قرار گرفتن دو ایستگاه مصلی امام خمينی(ره) در خط يك و ايستگاه شهیدبهشتی در خطوط یک و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران سبب شده تا بهترین انتخاب برای دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب؛ استفاده از مترو باشد.
وی تصريح كرد: شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برای تسهیل تردد مسافران به مقصد نمایشگاه کتاب از طریق شبکه ریلی درون شهری، از روز چهارشنبه، 4 ارديبهشت ماه تا شنبه، 14 ارديبهشت ماه 98 با استفاده حداكثری از نيروی انسانی و تجهيزات، تلاش می‌كند تا بهترين خدمات‌رسانی را برای شهروندان و مسافران داشته باشد.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط يك و سه مترو در زمان برگزاری نمايشگاه بين‌المللی كتاب گفت: در اين ايام فاصله حركت قطارهای خط يك هر ۴ دقيقه يك‌بار خواهد بود.

مهندس نوبخت با اشاره به اينكه روزهای آخر هفته استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه افزایش می‌یابد، افزود: فاصله حركت قطارها در خط يك و سه كاهش می‌يابد، فاصله حركت قطارهای خط سه در روزهای جمعه و تعطيل ۱۲ دقيقه است كه در ايام برگزاری نمايشگاه؛ فاصله حركت قطارها به ۹ دقيقه كاهش می‌يابد تا خدمات‌رسانی مطلوب‌تری را به شهروندان و مسافران محترم ارائه دهيم.

وی در ادامه با بيان اينكه بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی كتاب که از سایر شهرها به تهران سفر می‌كنند نيز می‌توانند از مترو برای رسيدن به مصلی استفاده كنند، گفت: مسافرانی كه با قطار به تهران می‌‌آيند، می‌توانند با استفاده از ايستگاه راه آهن در خط سه متروی تهران به ايستگاه شهيد بهشتی آمده و به نمايشگاه كتاب برسند.
وی ادامه داد: مسافرانی كه از طريق هوایی به تهران سفر می‌كنند هم می‌توانند با استفاده از ايستگاه پايانه ۱ و ۲ فرودگاه مهرآباد و يا ايستگاه پايانه ۴ و ۶ فرودگاه مهرآباد واقع در خط چهار متروی تهران به ايستگاه دروازه دولت عزیمت کرده و از آنجا با تغيير مسير، سوار قطارهای خط يك متروی تهران شده و به ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی(ره) محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتقل شوند.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در پايان خاطرنشان كرد: در ايام برپايی نمايشگاه بین‌المللی كتاب تهران، به‌جز كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط يك و سه، اين آمادگی نيز وجود داد كه در صورت نياز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شوند تا از ازدحام مسافران در ایستگاه‌ها جلوگيری شود.

محمد قاسمی 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: