کد خبر: 3805790
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
گروه فرهنگی ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار روحانیون و طلاب قزوینی مقیم قم گفت: طلاب و روحانیون باوجود مشکلات و سختی‌های معیشتی زندگی طلبگی، هیچ‌گاه از یاری‌رساندن به فقرا و مظلومان دست بر نخواهند داشت و با ارتقای سطح بینش اجتماعی، زمینه قیام آخرین ذخیره الهی را فراهم خواهند ساخت.

طلاب و روحانیون زمینه ساز قیام آخرین ذخیره الهی

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین، دیروز، دوم اردیبهشت در دیدار روحانیون و طلاب قزوینی مقیم قم با تبریک ولادت با سعادت منجی عالم بشریت (عج) اظهار کرد: طلاب و روحانیون باوجود مشکلات و سختی‌های معیشتی زندگی طلبگی، هیچ‌گاه از یاری‌رساندن به فقرا و مظلومان دست بر نخواهند داشت و با ارتقاء سطح بینش اجتماعی، زمینه قیام آخرین ذخیره الهی را فراهم خواهند ساخت.
وی با تأکید بر این‌که پیروزی انقلاب اسلامی، آینده جهان را به روشنی ترسیم کرده است، تصریح کرد: آینده جهان، حاکمیت صالحان و بندگان مورد رضایت خداوند متعال خواهد بود.
این مسئول به آیاتی از قرآن کریم اشاره و عنوان کرد: در طول تاریخ به‌ویژه سیره انبیای الهی به‌خوبی شاهد امدادهای الهی هستیم، به‌گونه‌ای که حضرت موسی (ع) در مقابل فرعون زمان ایستادگی کرد و درنهایت فرعون با عذاب الهی از میان رفت.
آیت‌الله عابدینی بابیان اینکه در جای‌جای سیره رسول اعظم (ص)، الطاف و امدادهای الهی به‌خوبی مشاهده می‌شوند، خاطرنشان کرد: خداوند متعال وعده داده است که برای دین موردپسند الهی زمینه‌های رشد و تعالی را فراهم می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بابیان این‌که همه اعمال عبادی ما با ولایت ساماندهی می‌شود، اظهار کرد: خداوند با ولایت بشارت کامل شدن دین را داد و فرمود اکنون دین مورد رضایت الهی در جهان ظهور یافته است.
وی فرازهایی از آیات الهی و نگاه یقینی آن‌ها نسبت به آینده را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: قطعاً آینده جهان از آن تقوا پیشه کنندگان برای کسب رضایت الهی است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با ذکر روایاتی از ائمه اطهار (ع) ضمن تبیین آینده روشن مؤمنین و متقین، خاطرنشان کرد: هرگاه مؤمنین در مسیر عمل به وظایف الهی همت گمارده از هیچ تلاشی غافل نشده و خستگی را شکست دهند، به آرمان وعده الهی دست خواهند یافت.
امام‌ جمعه قزوین ضمن ارائه تاریخچه‌ای از نقش حوزه‌های علمیه در پیروزی انقلاب اسلامی، بابیان این‌که فیضیه قم، محور فعالیت‌های انقلابی و رسانه‌ای اندیشه انقلابی بود، یادآور شد: حکومت پهلوی پس از شناخت نقش مؤثر حوزه‌های علمیه به‌ویژه فیضیه در بصیرت آفرینی اجتماعی، در این مدرسه دست به جنایاتی زدند.
وی با تأکید بر این‌که انقلاب اسلامی با حمایت از گروه‌های مقاومت، نقش بسزایی در بر هم زدن نقشه‌های ضد اسلامی استکبار جهانی داشته است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به حمایت از مقاومت اسلامی، بارها شکست‌پذیری صهیونیسم جهانی را به اثبات رسانده است.
آیت‌الله عابدینی به حدیث «لَوْ لَمْ یبْقَ مِنَ الدَّهْرِ إِلاَّ یوم لَبَعَثَ اللهُ رَجُلاً مِنْ أهْلِ بَیتِی، یمْلَؤُهَا عَدْلاً کمَا مُلِئَتْ جَوْراً» اشاره و عنوان کرد: روایات اسلامی ضمن ترسیم ابعاد مختلف حکومت دینی در آخرالزمان، این حکومت را زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت ذکر می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بابیان این‌که طلاب و روحانیون در کنار مشکلات و سختی‌های معیشتی، هیچ‌گاه از یاری‌رساندن به فقرا و مظلومان دست بر نخواهند داشت، مطرح کرد: با یاری به مردم و ارتقاء سطح بینش اجتماعی، منتظران ظهور را تربیت کرده و زمینه قیام آخرین ذخیره الهی را فراهم سازیم.
وی به قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی توسط ایالات‌متحده امریکا اشاره و تصریح کرد: سپاه پاسداران بزرگ‌ترین تروریست‌های دست‌پرورده استکبار جهانی را به گور فرستاد؛ این امر دلخوری شدید والدین تروریست‌ها یعنی امریکا و رژیم صهیونیستی را در پی داشت.
آیت‌الله عابدینی موشک‌های نقطه زن جمهوری اسلامی را یکی از بزرگ‌ترین اهرم‌های نظامی بازدارنده جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: کشوری که می‌تواند با شلیک موشکی، از فاصله 800 کیلومتری یک اتاق را هدف بگیرد، قطعاً باعث حیرت و هراس دشمنان خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: