کد خبر: 3805858
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
کانون خبرنگاران نبأ ــ ویژه‌برنامه «روز زمین پاک»، با شعار «زمین پاک؛ حفظ گونه‌های زیستی» با حضور فعال دانش‌آموزان دوستدار طبیعت و محیط زیست شهری در بوستان وصال منطقه 21 اجرایی شد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ سیاوش زابلی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 تهران ضمن گرامیداشت دوم اردیبهشت ماه و «روز زمین پاک» گفت: زمین موجودات فراوانی را در خود جای داده که برای ما ارزشمند است و روز جهانی زمین پاک، نمادی از ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از محیط زیست و زندگی سبز است.

وی در ادامه افزود: این جشنواره محیط زیستی به مناسبت روز زمین پاک و با حضور صدرالدین علی‌پور، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و زندی، معاون مدیرکل و رئیس حفاظت محیط زیست شهر تهران به همت اداره محیط زیست معاونت خدمات شهری منطقه 21 در محل بوستان وصال(نرگس) ورودی غربی پایتخت برگزار شد.

زابلی در حاشیه این جشنواره محیط زیستی یادآور شد: با توجه به لزوم انتقال فرهنگ محیط زیستی از طریق کودکان و دانش‌آموزان به خانواده‌ها و با هدف کاهش موارد استفاده از پلاستیک و دفع بهداشتی و اصولی زباله‌ها، این جشنواره محیط زیست-محور با حضور فعال کودکان و مشارکت همه جانبه آنان در کنار مسئولین شهری و پاکسازی بوستان وصال از زباله به اتمام رسید.

علی‌پور، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در جریان برگزاری جشنواره مذکور با اشاره به اینکه این اداره‌کل آماده هرگونه همکاری به لحاظ محتوایی با مدارس شهر تهران در خصوص ارتقای سطح دانش و فرهنگ محیط زیستی به دانش‌آموزان را دارد، گفت: دانش‌آموزان در واقع آینده‌سازان این سرزمین هستند و بدون تردید با سرمایه‌گذاری در این خصوص می‌توان آینده بهتر توأم با محیط زیست سالم‌تر و زندگی با کیفیت‌تر را تضمین کرد.

حسین رشیدی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: