کد خبر: 3805870
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌شمالی گفت: تکمیل باغ موزه دفاع مقدس استان نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است که با استفاده از اعتبارات ملی و استانی تکمیل می‌شود.

تکمیل باغ موزه دفاع مقدس خراسان‌شمالی نیازمند 10 میلیارد تومان اعتباراست

احیاء محمد امیری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی اظهار کرد: تکمیل باغ موزه دفاع مقدس نیاز به 10 میلیارد تومان اعتبار دارد که مقرر شد شش میلیارد تومان از کمک‌های استان و چهار میلیارد تومان را بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تقبل کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این باغ موزه در استان 38 درصد بوده که امیدواریم طی سال آینده با مساعدت مسئولان استان این پروژه به بهره‌برداری برسد.
امیری افزود: باغ موزه دفاع مقدس استان شامل قسمت‌هایی همانند کتابخانه، موزه نمایشگاهی و سالن آمفی تئاتر است.
وی یادآور شد: برای محوطه موزه تعدادی از تسلیحات و تانک‌های زمان جنگ تهیه شده و هم‌اکنون در اختیار ارتش استان قرار داشته و موزه نمایشگاهی نیز توسط افراد خاصی از تهران تجهیز خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌شمالی با اشاره به چاپ 233 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان عنوان کرد: سهم اداره‌کل حفظ آثار از این تعداد 95 عنوان کتاب است که در سال گذشته نیز چاپ و نشر 30 عنوان کتاب به پایان رسید.
وی با بیان اینکه خراسان‌شمالی این افتخار را دارد که میزبان 62 شهید گمنام در 28 نقطه استان است، گفت: این استان هفت شهید ملی همانند فرماندهان رده‌های بالای تیپ و لشکر و نمایندگان مجلس را تقدیم کشور کرده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: