کد خبر: 3805885
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
گروه جهاد و حماسه ــ انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس امسال نیز با چندین کتاب عکس جدید در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور فعال خواهد داشت.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح؛ انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس که به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و با تلاش چند تن از عکاسان نخبه و پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس بیش از یک دهه از فعالیت خود را می‌گذراند، در حال حاضر تنهاترین و بزرگترین مرکز آرشیو نگهداری نگاتیو‌های دفاع مقدس در کشور است. این انجمن از آغاز، سعی کرده است، نقش به‌سزایی در نگهداری، تدوین و حمایت از آثار عکاسی جنگ تحمیلی را بر عهده داشته باشد. از مهمترین فعالیت‌های این انجمن می‌توان به جمع‌آوری حدود یک میلیون و دویست هزار فریم نگاتیو و عکس اورجینال جنگ از عکاسان و مراکز مرتبط با جنگ تحمیلی، ساماندهی (اسکن، کدگذاری، آرشیو استاندارد) نگاتیو و عکس‌های جمع آوری شده، برگزاری نمایشگاه‌های عکس با استاندارد‌های لازم برای مراکز و مجموعه‌های مختلف فرهنگی و انتشار و عرضه کتب تخصصی عکس و عکاسان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اشاره کرد.
این انجمن همانند چند سال اخیر، امسال نیز در نمایشگاه کتاب تهران حضور فعال دارد و آماده است تا جدیدترین محصولات خود را مانند کتاب عکس محمدحسین حیدری را که در مراسم بزرگداشت بیست‌و‌ششمین سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی رونمایی شد، به مخاطبانش عرضه کند.
از کتاب‌های عکس شاخص می‌توان به مجموعه کتاب‌های عکاسان جنگ محمدحسین حیدری، سعید صادقی، علی فریدونی، اباصلت بیات، مریم کاظم زاده، احمد علیزاده نوحی و... اشاره کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از غرفه انتشارات انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به راهروی ۲۸ شبستان اصلی نمایشگاه مراجعه کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: