کد خبر: 3805932
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
گروه ادب ــ مدیر عامل انتشارات مدرسه گفت: با بیش از ۲۰۰ عنوان چاپ نخست و رمان‌های تألیف و ترجمه جدید به نمایشگاه می‌آییم.

دست پر نشر مدرسه در نمایشگاه کتاب/۲۰۰ اثر جدید ارائه می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ حمید‌رضا شاه‌آبادی، مدیر عامل انتشارات مدرسه به مناسبت برگزاری سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به حضور در سه سالن و تعداد کتاب‌ها گفت: این انتشارات با ۱۳۰۸ عنوان کتاب در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد. از میان این عناوین ۲۰۰ عنوان چاپ نخست هستند. این کتاب‌ها در سه حوزه کودک و نوجوان و بزرگسال در سه غرفه عرضه می‌شود.

وی افزود: در این دوره با سه غرفه یکی در سالن ناشران کودک و نوجوان، سالن ناشران عمومی و دیگری در بازار‌های بین‌المللی مستقرهستیم. غرفه سالن کودک و نوجوان ۱۵۰ متر و غرفه دوم، ناشران عمومی ۹ متر است. در غرفه کودک و نوجوان ۹۴۹ عنوان کتاب عرضه می‌شود که از این تعداد ۲۰۰ عنوان برای اولین بار بین دو نمایشگاه چاپ شده‌اند. در سالن ناشران عمومی هم ۳۵۹ عنوان کتاب داریم و در سالن بین‌الملل نیز با گزیده‌ای از کتاب‌های متناسب با بازار‌های بین‌الملل شرکت داریم.

شاه‌آبادی ادامه داد: از جمله تولیدات پایان سال ۹۷ که در نمایشگاه عرضه می‌شود، می‌توان به مجموعه «فکرفکر سه قصه» اشاره کرد. این مجموعه با موضوع آموزش تفکرسیستمی به همت ۱۰ نویسنده نوشته شده است. همچنین مجموعه «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» که گزیده‌ای از کتاب‌های کودک و نوجوان دوره قاجار است. این مجموعه ۲۰ جلدی هم به همت پژوهشگران تصحیح و آماده‌سازی شده است.

وی افزود: رمان‌های تألیف و ترجمه و همچنین کتاب‌های تصویری ویژه کودکان در کنار آثار تخصصی ویژه اولیاء و دانشجویان و رشته‌های مرتبط با امر تعلیم و تربیت دیگر آثار این انتشارات است که در نمایشگاه عرضه می‌شود. در کنار این آثار مجموعه کتاب‌های روشن؛ کتاب‌های بریل ویژه نابینایان و کم بینایان و کودکان کم توان ذهنی و کتاب‌های صوتی هم عرضه می‌شود.

شاه‌آبادی در مورد تسهیلات به فرهنگیان و همچنین خریداران محصولات انتشارات مدرسه بیان کرد: در غرفه انتشارات مدرسه برای فرهنگیان برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است، ازجمله این برنامه‌ها ارائه تخفیف ۵۰ درصدی به تمام فرهنگیانی است که با کارت شناسایی خود به غرفه مدرسه مراجعه می‌کنند. همچنین کسانی که خرید بالاتر از ۵۰ هزارتومان داشته باشند می‌توانند درمحل غرفه، با ارائه فاکتور و کد دریافتی در قرعه‌کشی که در نظر گرفته شده شرکت کنند و جوایزی را برنده شوند.

وی با اشاره به حضور نویسندگان کتاب‌های کودک و نوجوان و بزرگسال در غرفه‌های این انتشارات در سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تصریح کرد: دیدار علاقه‌مندان به کتاب با نویسندگان و جشن امضاء از جمله برنامه‌های فرهنگی انتشارات مدرسه در مدت زمان برگزاری نمایشگاه کتاب است که از جمله می‌توان به دیدار مخاطبان طی دو روز با مصطفی رحماندوست اشاره کرد.

بنابر این گزارش، جوایز برندگان مسابقه کتابخوانی امام خمینی (ره) که بهمن ماه سال ۹۷ برگزار شد، شنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۳ بعد از ظهردر غرفه کودک و نوجوان انتشارات مدرسه اهداء خواهد شد. نام برندگان در پایگاه خبری انتشارات مدرسه به آدرس www.madresehpub.ir اعلام شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: