کد خبر: 3805944
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
گروه اجتماعی ــ رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینكه کمک به حل معضل بیکاری، یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد محسوب می‌شود، گفت: جهاددانشگاهی همه توان و امکانات خود را بسیج كرده تا بتواند گوشه‌ای از مشکلات را برطرف كند.

به گزارش ایكنا از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، سوم اردیبهشت در آیین افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) و راه‌اندازی کرسی تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه کمک به حل معضل بیکاری، یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد محسوب می‌شود، گفت: جهاددانشگاهی همه توان و امکانات خود را بسیج كرده تا بتواند گوشه‌ای از مشکلات را برطرف كند و در این مسیر به همراهی و همکاری تمام اداره‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی، نیاز دارد.
وی با اعلام آمادگی جهاددانشگاهی فارس برای همکاری با دستگاه‌های دولتی و فعالان بخش خصوصی، در حوزه‌های مختلف با هدف کمک به رونق تولید و رفع معضل بیکاری و ارتقای وضعیت اشتغال موثر و بهره‌وری نیروهای شاغل در جامعه، راه‌اندازی مرکز منش را اقدامی عملیاتی در این راستا عنوان کرد.
بابایی گفت: مرکز نوآوری و شکوفایی پایگاه و نقطه اتکا و اعتماد کسانی است که واقعیات و حقایق علمی را درک کرده و برای نشان دادن آن به دیگران و عملیاتی كردن آن کوشش می‌کنند.
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با پشتوانه چهاردهه فعالیت فرهنگی، آموزشی، علمی، پژوهشی و اجرایی، دیدگاه خلق و گسترش و کاربردی کردن علم و دانش را دنبال کرده است، افزود: این دیدگاه و نگرش سبب ارتقای کیفی آموزش، پژوهش و ارائه خدمات مؤثرتر به جامعه و حل مسائل متناسب با نیازهای جامعه شده است.
بابایی، جهاددانشگاهی را یکی از موفق‌ترین نهادها در حوزه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی ارزیابی كرد و گفت: وجود 13 هزار و 51 طرح کاربردی و 498 اختراع و اجرایی کردن شمار زیادی از طرح‌ها و ایدها در بخش‌های مختلف گواه این مدعا است.
وی با قدردانی از همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان و مدیرکل و معاون جوانان این مجموعه، تاکید کرد که همراهی اداره‌کل ورزش و جوانان با جهاددانشگاهی در به ثمر رسیدن بخش مهمی از ایده‌ها و طرح‌ها به ویژه در حوزه جوانان، ثمربخش بوده است.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری اینکه منابع انسانی همواره یکی از مهم‌ترین سرمایه‌ها در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، جوان را سرچشمه نیرو و استعداد دانست و افزود: اداره‌کل ورزش و جوانان فارس در بهره‌گیری از نیروهای جوان در قالب سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، بسیار موفق عمل کرده است.
وی ادامه داد: راه اندازی مرکز «ستفا» (سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان) در دهه گذشته نمونه‌ای عینی از تلاش‌های جهاددانشگاهی برای کمک به رفع مشکل بیکاری و تبعات آن بوده است؛ این مرکز با فعالیت‌هایی از قبیل مشاوره، آموزش، ارائه تسهیلات، استارتاپ‌ها، رویدادهای کارآفرینی برای دانش آموختگان، در این مسیر گام‌های مؤثری برداشته است.
بابایی همچنین در خصوص مرکز «نوآوری و شکوفایی» (منش) نیز گفت: تأسیس این مرکز در سطح کشور مطابق با برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی و با رویکردی جدید، گام دیگری است که مورد توجه قرار گرفت.
رئیس خبرگزاری ایكنا شعبه فارس ابراز امیدواری کرد که مرکز منش در فارس با توجه به ضرورت رونق تولید و در راستای اشتغالزایی مؤثر با هدف کمک به توسعه کسب و کارهای دانش محور و در نتیجه افزایش توان اقتصادی و علمی استان و همچنین شناسایی، نیازسنجی، آسیب شناسی، جذب، حمایت و راه‌اندازی ایده‌های کارآفرین با قابلیت تجاری سازی و کاربردی شدن و اشتغال زایی و شتاب دهی به فعالیت‌های کسب و کارهای نوپا، با همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی خصوصا مدیریت ارشد استان، عملکردی موفق داشته باشد.
بابایی اظهار كرد: در شرایط کنونی همکاری و تعامل بین سازمان‌ها، نهادها و اداره‌ها، خصوصا در حوزه اشتغال، امری ضروری محسوب می‌شود و با توجه به اینکه اداره کل ورزش و جوانان، متولی اصلی و محوری امور جوانان است و به حق اقدامات ارزشمندی را نیز بسترسازی کرده، امیدواریم با توسعه همکاری‌های مشترک شاهد شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد استان و رونق تولید با اتکای به نیروی جوان، با استعداد، تحصیلکرده و خلاق جامعه باشیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: