کد خبر: 3806022
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
گروه ادب ــ انتشارات فرهنگستان هنر با بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب و ۲۴ عنوان کتاب جدید، در سی‌ودو‌مین نمایشگاه کتاب تهران، پذیرای هنردوستان است.

حضور انتشارات فرهنگستان هنر با 500 عنوان در اردیبهشت کتاببه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، افشین شیروانی، مدیرعامل مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، درباره فعالیت‌های این مؤسسه و چگونگی حضور انتشارات فرهنگستان هنر در سی‌ودو‌مین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توضیح داد.

مدیرعامل انتشارات فرهنگستان هنر درباره فعالیت موسسه تحت سرپرستی خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: مؤسسه متن با بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه امسال حاضر است که از این میان، ۲۴ عنوان کتاب، چاپ جدید است و ۱۳ عنوان تجدید چاپ. تعدادی از کتاب‌ها نیز ویراستی جدید از آثار قبلی فرهنگستان هنر است.

شیروانی در مورد موضوعات این کتاب‌ها بیان کرد: کتاب‌های جدید فرهنگستان هنر، با موضوعات و رویکرد‌های مختلف هنری، همراه است که در نمایشگاه امسال به دست خوانندگان کتاب‌های تخصصی هنر و پژوهشگران این حوزه خواهد رسید.

وی درباره مخاطبان کتاب‌های فرهنگستان هنر ذکر کرد: کتاب‌های فرهنگستان هنر، دو دسته مخاطب دارد؛ دسته اول را مخاطبان دانشگاهی و پژوهشگران رشته‌ها و حوزه‌های مختلف هنر، تشکیل می‌دهند و دسته دوم، مخاطبانی هستند که برای دانستن بیشتر، سری هم به کتاب‌های هنری می‌زنند و گاهی هم کتاب‌های هنری را در سبد مطالعاتی خود قرار می‌دهند.

مدیرعامل انتشارات فرهنگستان هنر به تعدادی از کتاب‌های تازه منتشرشده موسسه متن در سی‌ودو‌مین نمایشگاه کتاب تهران، اشاره کرد: گُتاری در قابی دیگر، کریستوا در قابی دیگر، مروری بر آثار استاد شباهنگی، شمایل‌نگاری صورنجومی در آثار هنر اسلامی، زیبایی نزد روزبهان، قفل‌های دست‌ساز آذربایجان، مجموعه مقالات هنر و اخلاق و کتاب دسترنج از جمله آثار تازه تألیف موسسه متن هستند.

افشین شیرانی همچنین ۵ عنوان کتاب جدید نظریه و مطالعات پرفرمنس، مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (۱)، مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (۲)، هنر‌های زیبای چین و فرهنگ نماد‌های چین را کتاب‌هایی معرفی کرد که موسسه متن با همکاری پژوهشکده هنر وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر کرده است.

مدیرعامل موسسه متن درباره شاهنامه مصور ابراهیم سلطان گفت: ۲۵ اردیبهشت ماه به مناسبت روز گرامی‌داشت فردوسی بزرگ، مراسم رونمایی از این اثر ارزشمند برگزار خواهد شد؛ ولی این کتاب در نمایشگاه کتاب نیز به دست اهالی صاحب ذوق فرهنگ خواهد رسید.

شیروانی در مورد شیوه معرفی آثار فرهنگستان هنر در سی‌ودو‌مین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: بروشوری به این منظور طراحی شده که شامل تمامی کتاب‌های موسسه متن و پژوهشکده هنر و همچنین کتاب‌های در دست اقدام این دو موسسه است. این بروشور به سه صورت کاغذی، لوح فشرده و اسکن کد QR در نظر گرفته شده که مخاطبان ما می‌توانند از هر کدام از این سه شیوه بروشور را دریافت کنند.

مدیرعامل انتشارات فرهنگستان هنر، در پایان اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب امسال، تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی برای عموم در نظر گرفته شده است و مؤسسه متن از همه پژوهشگران و علاقه‌مندان به کتاب‌های هنری دعوت می‌کند تا در غرفه انتشارات فرهنگستان هنر مهمان ما باشند.

انتشارات فرهنگستان هنر، ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۲۰، در بخش ناشران عمومی، سالن شبستان، نبش راهرو ۹، غرفه شماره ۱ پذیرای کتاب‌خوانان است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: