کد خبر: 3806043
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
قائم مقام رادیو و تلویزیون اندونزی؛
گروه حوزه های علمیه – قائم مقام رادیو و تلویزیون اندونزی گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشگام در عرصه تقریب بین مذاهب اسلامی و ادیان الهی است.

به گزارش ایکنا، آپنی جایا پوترا (Apni Jaya Putra) شامگاه سه‌شنبه، سوم اردیبهشت ماه، در دیدار با نماینده مقام معظم رهبری و رئیس مرکز اسلامی جاکارتا در پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهر مقدس قم، بیان کرد: من با توجه به علاقه‌ای که به تاریخ و فرهنگ دارم کتب تاریخی زیادی را درباره ایران باستان مطالعه کرده‌ام، مردم ایران، ملت بزرگی هستند و گزارش‌هایی که آقای حکیم الهی در خصوص دستاوردهای علمی این کشور بیان کردند دور از تصوّر من نبود.

این مقام مسئول کشور اندونزی ادامه داد: بسیار خرسند هستم که فراگیری علم و دانش در ایران هیچ محدودیتی ندارد و برای مردم و زن یکی است.

وی با بیان اینکه ملت ایران نماد استقامت و مقاومت هستند افزود: اینکه بعد از چهل سال تحریم از سوی دول خارجی جمهوری اسلامی ایران توانسته به موفقیت‌های بومی و ارزشمندی دست پیدا کند، الگوی بسیار خوبی برای جوامع اسلامی است.

جایا پوترا بیان کرد: بحث تقریب میان مذاهب یکی از رویکردهای خوب جمهوری اسلامی ایران است که باید برای مردم اندونزی بیان شود و خوب است درباره فرهنگ، آداب و رسوم این سرزمین کهن بیشتر بدانند.

قائم مقام رسانه ملی اندونزی با اشاره به نشست مشترک با رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: شبکه RTTV اندونزی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شبکه های تلویزیونی کشور اندونزی است که در حال حاضر داری 29 شبکه منطقه‌ای و 4 شبکه ملی است.

وی بیان کرد: با توجه به نقش مهمی که در جامعه اندونزی داریم در نشستی با مسئولان رسانه ملی ایران در خصوص تعاملات و همکاریها مشترک به نتایج مطلوبی رسیدیم که امید داریم در آینده‌ای نزدیک شاهد پخش برنامه‌های مناستبی و تولیدات فرهنگی کشور اندونزی در جمهوری اسلامی ایران و نمایش آثار فاخر نمایشی و مناسبتی جمهوری اسلامی ایران در کشور اندونزی باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: