کد خبر: 3806102
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
رئیس قوه قضاییه:
گروه جامعه ــ رئیس قوه قضاییه خطاب به مدیران نمایندگی‌های ستاد دیه سراسر کشور گفت: هرگز عذوبت ناشی از آزادی‌ آن‌ افرادی را که با تلاش‌ ستاد دیه به آغوش گرم خانواده‌‌هایشان بازگشته‌اند فراموش نمی‌کنم.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، چهاردهمین گردهمایی مدیران نمایندگی ستادهای دیه سراسر کشور امروز، چهارم اردیبهشت‌ماه، در مرکز آموزش و پژوهش سازمان زندان‌ها در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضا، با صدور پیامی ضمن تقدیر از اقدامات حبس‌زدای شرکت‌کنندگان در چهاردهمین گردهمایی مدیران نمایندگی ستادهای دیه استانی، آن‌ها را به حفظ وجهه مردمی این مجموعه و تلاش حداکثری در راستای آموزش عمومی و پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها دعوت کرد.

در ادامه بخشی از متن این پیام را می‌خوانیم؛ «تمجید از ستاد دیه و اقدمات خالصانه کارکنان آن نهاد حمایتی به شرح و بسط کلام محتاج نیست. در طول سال‌هایی که افتخار حضور در دستگاه قضائی را داشته و دارم هرگز عذوبت چشمان منتظر افراد و خانواده‌هایی را که به برکت تأسیس این نهاد مردمی از بند حبس ناشی از ارتکاب جرائمی ناخواسته و غیرعمد، آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند را فراموش نخواهم کرد.

آزادی یکصد و سی هزار زندانی بدهکار در جرایم غیرعمد طی سه دهه فعالیت، آن هم به پشتوانه کمک‌های عامه ملت شریف، توفیقی است الهی که شیرینی آن نه فقط نزد دست‌اندرکاران، بلکه در کام تمامی دلسوزان نظام احساس می‌شود.

در کثرت اخبار رسانه‌ها، شنیدن گزارش برپایی آیین‌های معنوی گلریزان، ویژه آزادی زندانیان نیازمند، حلاوتی وصف‌‌ناشدنی دارد که به سهم خویش، از تمامی تلاش‌های صورت گرفته در امر حبس‌زدایی و مساعدت به آن دسته از هموطنانی که بابت ناتوانی در تأمین دیون روانه حبس شده‌اند، از شما خادمان با اخلاص ستاد دیه کمال تشکر را دارم.

رمز موفقیت ستاد دیه در امر آزادی مددجویان واجد شرایط و تلاش‌های آن در اصلاح برخی مواد قانونی مرتبط با حوزه پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان، همانا تأکید بر اعتماد عمومی و تکیه بر کمک‌های غیردولتی است؛ امید است با حفظ همین رویه، ضمن توجه بیشتر به موضوع پیشگیری از وقوع جرایم غیرعمد، شاهد روزی باشیم که موجودی زندان‌های کشور فاقد بدهکاران غیربزهکار باشند. انشاالله»

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: