کد خبر: 3806141
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
سید حمزه صفوی خبر داد:
گروه سیاسی ــ دبیر کمیته اجرایی همایش بین‌المللی «آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی» از سخنرانی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در افتتاحیه این همایش در تاریخ 8 اردیبهشت در دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از ستاد خبری همایش بین‌المللی «آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی»؛ سید حمزه صفوی، دبیر کمیته اجرایی همایش، با بیان اینکه این همایش با مشارکت مؤسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود گفت: در این همایش بین‌المللی، علاوه بر شخصیت‌های فرهیخته و اساتید داخلی، اندیشمندانی از کشورهای ترکیه، عراق، مصر، تونس، لبنان، الجزایر، فرانسه، فنلاند، اتریش، استرالیا و سفرای برخی از کشورهای اسلامی مستقر در تهران حضور خواهند داشت.

مدیرعامل مؤسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام افزود: در آیین افتتاحیه این همایش علاوه بر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، سید رحیم صفوی، رئیس همایش، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، منصور غلامی، وزیر علوم، محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و حجت‌الله ایوبی، رئیس کمیسیون ملی یونسکو، سخنرانی خواهند کرد.

صفوی گفت: این همایش بین‌المللی به صورت دو روزه در تاریخ هشتم و نهم اردیبهشت ماه با 20 پنل تخصصی در محورهای آینده سیاست و امنیت در جهان اسلام، آینده اقتصاد در جهان اسلام، آینده تمدن، فرهنگ و ارزش‌ها در جهان اسلام، آینده علم و فناوری در جهان اسلام و آینده محیط زیست در جهان اسلام برگزار می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تأکید بر سطح بالای علمی و اجرایی این همایش گفت: قرار است در این همایش از پویش «یک مسئله یک راه حل» رونمایی شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: