کد خبر: 3806173
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
گروه سلامت ــ وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس‌جمهور ضمن اعلام آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون از روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه، خواستار پشتیبانی نهادها و ارگان‌های مختلف از این اقدام شد.
به گزارش ایکنا؛ به نقل از وبدا، وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس جمهور با اعلام آغاز به کار بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از ۲۷ اردیبهشت‌ماه، در سراسر کشور، از ایشان درخواست کرد که دستور پشتیبانی اجرایی و همکاری سایر دستگاه‌ها را که متضمن توفیق این حرکت ملی است، صادر کند.
این نامه به شرح زیر است:
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
به یاری خداوند منان مقرر شده است بزرگترین اقدام ملی برای مراقبت و کنترل مهمترین و اصلی‌ترین عامل مرگ و ناتوانی مردم یعنی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا را در کشور به اجرا درآوریم.
انتظار مجموعه نظام سلامت کشور آن است که با اقدامات صورت گرفته و در دست اجرا بتوانیم در دولت تدبیر و امید این بزرگترین عامل خطر سلامتی مردم را در کنترل درآوریم. بسیح ملی کنترل فشارخون بالا از روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ منطبق با روز جهانی کنترل فشارخون در سراسر کشور شروع می‌شود.
دعای خیر شما و دستور پشتیبانی اجرایی و همکاری سایر دستگاه‌ها متضمن توفیق این حرکت ملی و پشتوانه‌ای بس محکم در اجرای این بسیج مردمی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: