کد خبر: 3806301
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
نماینده ستاد عتبات در مناطق سیل‌زده:
گروه جامعه ــ نماینده ویژه ستاد عتبات عالیات در مناطق سیل‌زده با اشاره به بهبود شرایط این مناطق از جمع‌آوری موکب‌های اربعین طی هفته آینده خبر داد و گفت: اقلام خوراکی باقی‌ مانده به صورت سبد کالا در اختیار مردم سیل زده قرار می‌گیرد.

جمشید گودرزی، نماینده ویژه ستاد عتبات عالیات در مناطق سیل‌زده، در گفت‌و‌گو با ایکنا؛ با اشاره به بهبود شرایط مردم سیل زده در مناطق مختلف کشور، گفت: مردمی که خانه‌هایشان به میزان کمتری تخریب شده است، با تخلیه گل و لای در حال بازگشت به خانه‌های خود و نظافت منازلشان هستند.

وی ادامه داد: افرادی که به منازل خود بازمی‌گردند، طی چند روز آینده امکان تهیه غذا را پیدا می‌کنند، به همین دلیل با بهبود شرایط در اوایل هفته آینده، موکب‌ها در مناطقی که وضعیت مناسب است تعطیل می شوند.

گودرزی، با اشاره به اینکه همچنان برای مردم مناطق سیل زده غذای گرم پخت و توزیع می‌شود، گفت: با اتمام کار موکب‌ها اقلام غذایی که در اختیار موکب‌داران قراردارد به صورت سبد کالا در اختیار مردم قرار می گیرد. البته در حال حاضر نیز توزیع اقلام خشک و کالا در میان مردم انجام می شود اما از اوایل هفته آینده، پخت و توزیع غذا نخواهیم‌ داشت.

وی افزود: در چهار استان گلستان، لرستان، خوزستان و ایلام موکب‌ها استقرار یافتند اما در استان‌های گلستان و ایلام حضور موکب‌ها محدودتر بوده و در حال جمع‌آوری موکب‌ها هستیم. در مناطقی از خوزستان که در محاصره سیل هستند مثل شادگان و بخش‌های محدودی در مناطق سوسنگرد و حمیدیه، موکب‌ها هنوز فعال و در حال پخت و توزیع غذا هستند.

نماینده ویژه ستاد عتبات عالیات در مناطق سیل‌زده یکی از اقدامات ویژه این ستاد در پلدختر را  راه‌اندازی چهار مرکز قالیشویی برای شستن فرش‌های مردم اعلام کرد و گفت: این اقدام تا امروز، ششم اردیبهشت ماه، ادامه داشته و از امروز تعطیل می شود.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: