کد خبر: 3806322
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
گروه بین‌الملل ــ سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که از مجموع ۳۷ تن از اعدام شدگان عربستان در جریان اعدامات اخیر، دست کم ۳۳ تن از آنها از شیعیان بودند.

به گزارش ایکنا، ایسنا نوشت: به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌ العربی، آدم کوگل، پژوهشگر در سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: از مجموع ۳۷ تنی که همزمان اعدام شدند، ۳۳ تن شیعه بودند.

مقامات عربستان روز سه‌شنبه حکم اعدام ۳۷ شهروند عربستانی در پنج منطقه مختلف را اجرا کردند. این اعدام‌ها در مناطق ریاض، مکه مکرمه، مدینه منوره، القصیم، عسیر و منطقه الشرقیه صورت گرفت.

پیشتر، وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای در راستای توجیه این جنایت‌ها ادعا کرد، حکم اعدام ۳۷ فرد متهم به تلاش برای انجام اقدامات تروریستی اجرایی شد.

در این بیانیه ادعا شده است: ۳۷ شهروند عربستان به اتهام تشکیل هسته‌های تروریستی، اخلال در امنیت عمومی و ایجاد فتنه‌های طایفه‌ای و ناامنی در کشور و آسیب زدن به صلح و امنیت اجتماعی اعدام شدند.

دولت عربستان هر ساله شمار زیادی از مخالفان آل‌سعود را با هدف مقابله با آزادی بیان و به بهانه مبارزه با تروریسم به مجازات‌های سنگین و اعدام محکوم می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: