کد خبر: 3806538
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
خطیب جمعه تهران بیان کرد:
گروه سیاسی ــ آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران، با اشاره به اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران از سوی دولت خبیث و احمق امریکا گفت: خسارات این تحریم‌های گسترده را می‌توان با اهمیت دادن به کار و مردم به حداقل رساند.

به گزارش ایکنا؛ آیت‌الله محمد امامی کاشانی، در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، به توصیه امام زمان(عج) به شیخ مفید درباره وظایف پیروان در دوران غیبت کبری در توقیعی که به وی داشت پرداخت و گفت: امام مهدی(عج) در اولین توصیه دعوت به تقوا کرد و در این مسئله چند نکته وجود دارد. اول اینکه باید به کار اهمیت داد. اعلام روزی به نام روز کارگر برای ارزش دادن به کار است؛ معنای کار، سستی، تنبلی و راحت‌طلبی نیست. روز کارگر فقط مخصوص کارگران نیست و در معنی عام همه ما کارگر هستیم و باید به کار اهمیت دهیم و درست و دقیق انجام داد.

وی ادامه داد: در این وضعیت است که کار ارزش پیدا می‌کند. تمام ما در هر صنفی هستیم باید کار را درست انجام دهیم، لذا پاس داشتن روز کارگر یعنی ارزش کار را متوجه شدن. باید کشور را از رخوت، سستی، بی‌حالی، تن‌پروری، عیاشی و خوشگذرانی نجات داد و همه این‌ها در توصیه امام زمان(عج) مبنی بر رعایت تقوا وجود دارد.

امامی کاشانی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «رونق تولید» گفت: رونق تولید با همین کار و پیدا کردن راه درست آن انجام می‌شود. آیا می‌شود تولید را خواباند؟ آیا دولت، مجلس و دستگاه قضایی می‌تواند این کار را بکند؟ جواب قطعاً خیر است و باید دستگاه‌ها به گونه‌ای عمل کننند که تولید در هیچ حالی متوقف شود. هر تولید حلال و به نفع کشور باید از آسیب دیدن مصون بماند.

خطیب جمعه تهران اظهار کرد: حیف است ثروتی که در داخل به اشتغال بینجامد در خارج خرج شود و هر چند در داخل سود و درآمد کمی داشته باشد اما خداوند کمک می‌کند و برکات خود را می‌فرستد. اگر خودمان را سرباز امام زمان (عج) بدانیم آنگاه همه پست‌ها و صندلی‌ها ارزش دارد والا ارزش ندارد و تلف کردن عمر است.

وی در ادامه به وظایفی که در برابر تحریم‌ها داریم پرداخت و گفت: امریکا از اول دشمن ما بوده اما این دولت خبیث احمق، پرده را کنار زد و همه دشمنی‌ها را نشان داد، اما خسارات این تحریم‌های گسترده را می‌توان با اهمیت دادن به کار و مردم به حداقل رساند.

امامی کاشانی ابراز کرد: شاهد این مطلب هم سیل اخیر است که گرفتاری‌ها و مشکلات زیادی برای هموطنان ما در کنار برکات آن ایجاد کرد و همه طبقات و اقشار برای کمک به سیل‌زدگان وارد میدان شدند و در حد توان کارهای لازم را انجام دادند و این وحدت به تعبیر رهبر معظم انقلاب، خاطره دوران حمله دشمن به کشور و اوایل انقلاب اسلامی را زنده کرد. اگر همه این چنین در کنار هم باشیم و این در همه امور ادامه پیدا کند می‌توانیم تحریم‌ها را کم‌اثر کنیم.

وی یادآور شد: اگر اشتغال ایجاد کردیم و اقتصاد مقاومتی را با برنامه ‌ریزی دولت و مجلس و حمایت قوه قضائیه خوب اجرا کردیم می‌تواند به حل مشکلات کشور کمک کند و تأثیرات تحریم‌های جنایتکاران امریکا را به حداقل می‌رساند.

خطیب جمعه تهران در ادامه با تبریک به سردار سلامی برای انتصاب به فرماندهی کل سپاه از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: امیدواریم ایشان با سلامت و توان هر چه بیشتر این کار بزرگ را ادامه دهند. در دوران انقلاب و دفاع مقدس دیدیم وقتی دشمن هجوم آورد سپاه و نیروهای مسلح سینه سپر کردند و از کشور دفاع می‌کنند. در غیر از زمان جنگ، سپاه و ارتش باعث امنیت و آرامش ملت ایران هستند.

امامی کاشانی با اشاره به اقدامات جنایتکارانه امریکا با تروریستی اعلام کردن سپاه گفت: مجلس شورای اسلامی نیز پاسخ این اقدام امریکا را داد. ما هم این دو اقدام را به قضاوت همه ملت‌های دنیا می‌گذاریم و می‌گوییم ترور و تروریسم چه معنایی دارد؟ ترور یعنی حمله نابهنگام برای قتل و آشوب. حال آیا این تروریسم در امریکاست یا ایران؟ در مصوبه مجلس شورای اسلامی است یا در مصوبه ترامپ؟

وی بیان کرد: از پیامبر اکرم(ص) نقل شده که «ایمان، به ترور کردن اجازه نمی‌دهد و مؤمن دست به ترور نمی‌زند» و این ایدئولوژی، فکر و عقیده ماست. الان هم نیروهای مسلح ما تنها دفاع از کشور، مردم و اسلام را انجام می‌دهند و این همان چیزی است که دنیا از عمل سپاه و نیروهای مسلح ما می‌بیند، اما دنیا می‌بیند که امریکا، آل سعود و صهیونیست‌ها چه کرده‌اند. داعش‌ها را مگر این‌ها به وجود نیاوردند؟ نزدیک 20 هزار بمب که عربستان بر سر مردم یمن فرو ریخته و کودکان و زنان و مردان را می‌کشد ترور نیست؟ حال شما تروریست هستید یا ما؟

خطیب جمعه تهران با تروریست خطاب کردن عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی و امریکا گفت: این شما هستید که با ترور و جنایت به دنبال تسلط بر خاورمیانه هستید. دنیا شما را بی‌آبرو می‌داند و برای شما ارزشی قائل نیست و خود شما مثلث شوم امریکا ـ عربستان ـ رژیم صهیونیستی دور هم جمع هستید و فکر می‌کنید پیروز هستید. شکست و بدبختی برای شماست. امیدوارم آن‌چنان که امام راحل فرمود خدای متعال از شما انتقام بگیرد.

امامی کاشانی در ادامه به جنایت آل سعود در اعدام 37 نفر از منتقدان و مخالفان حکومت به طرز فجیع اشاره کرد و گفت: این لکه ننگی بر چهره آل سعود و حامیان او، امریکا و صهیونیست‌هاست. دنیا می‌داند جنایتکار و رسوا کیست و امروز برای دنیا آشکار شده است.

وی در پایان اظهار کرد: در روایات ما از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که دنیا مملو از عدل و داد خواهد شد پس از آنکه از ظلم و ستم پر شده بود.

بنابراین گزارش آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع تلاوت آیه « وَ نُريدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثينَ» از سوی امام زمان(عج) در هنگام تولد و در آغوش امام حسن عسکری(ع) گفت: مستضعفان کسانی هستند که کنار ماندند مانند ائمه اطهار(ع). امام مهدی(عج) نیز بر ظلم‌ها و ستم‌ها خاتمه خواهد داد و این اراده خداست.

وی ادامه داد: امام علی(ع) در حکمت 205 نهج‌البلاغه( نسخه ابن ابی‌الحدید) دنیا با ما مهربان خواهد شد و به ما روی خواهد آورد بعد از آنکه مانند شتری چموشی می‌کرد و بالاخره حق به حقدار می‌رسد.

امامی کاشانی اظهار کرد: از این بیان می‌توان برداشت کرد که دنیا خوب و مفید است و تمام طبیعت زیباست ولی این انسان است که از این دنیا به شکل غلطی استفاده می‌کند و آن را وسیله جنایت خود قرار می‌دهد. در واقع طبیعت و دنیا برای همه ارزش‌ها و زیبایی‌ها آفریده شده است، اما راهنمای این زیبایی‌ها کیست و آن کسی که این زیبایی‌ها را متبلور می‌کند کیست؟ باید یک انسان الهی روی زمین باشد که این ارزش‌ها و زیبایی‌ها متبلور شده و به بشریت عرضه شود.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: این همان انسان کامل است و معنای تلاوت این آیه از سوی حجت بن الحسن(ع) در زمان تولد در آغوش پدر بزرگوارشان به این معناست که اگر ارزش‌ها و هنجارها بخواهد در دنیا زنده شود لازم است یک انسان کامل و مربی در عالم باشد و این حقیقتی است که نه فقط در مکتب اسلام بلکه در سایر مکاتب نیز آمده، هرچند از آن به اسامی مختلفی یاد شده اما در اسلام به عنوان ولی خدا و امام مهدی(عج) یاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به نامه امام زمان(عج) به شیخ مفید که در آن وظایف پیروان و شیعیان در دوران غیبت کبری ذکر شده گفت: امام زمان(عج) در این نامه می‌فرمایند که ما شیعیان را کمک می‌کنیم و شما را رها نمی‌کنیم و خبرهای شما را می‌دانیم. اگر ما پشتیبان شما نبودیم مشکلات شما بیشتر می‌شد و دشمنان ریشه شما را می‌کندند. وظیفه شما این است که تقوا پیشه کنید آنگاه خدا به شما الهام می‌کند که چه کنید.

امامی کاشانی در پایان خطبه اول اظهار کرد: در این چهل سال پس از انقلاب اسلامی نیز اگر دست مبارک امام زمان(عج) بر سر ملت ایران، جمهوری اسلامی و امام و امت نبود دشمنان ریشه ما را کنده بودند. وظیفه ما این است که حقوق را رعایت کنیم و وظایف خود را متوجه شویم. آن زمان است که برای خدمت به ملت ارزش زیادی قائل خواهیم شد و سرمایه‌ها را به جای اینکه در خارج خرج کنیم در داخل به کار خواهیم گرفت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: