کد خبر: 3806795
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات:
گروه جامعه ــ معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه مشکلات اقتصادی از کمک به بازسازی عتبات نکاسته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان کمک‌های مردمی برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر در عراق و سوریه به 120 میلیارد تومان برسد.

رد نشود///مشکلات اقتصادی از کمک به بازسازی عتبات عالیات نکاسته استبه گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی، معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی این ستاد با بیان اینکه سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی، بیش از 90 میلیارد تومان کمک‌های مردمی به ستاد بازسازی عتبات اهدا شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان کمک‌های مردمی جهت بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر در عراق و سوریه به 120 میلیارد تومان برسد و نکته جالب در تحقق این ارقام، مشارکت اقشار محروم و استان‌های کم‌برخوردار است.

وی به شبهه‌افکنی‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد، اشاره کرد و گفت: در حالی برخی با طرح این پرسش که «آیا بهتر نیست بجای هزینه در عتبات، به فقرا کمک شود؟»، به ایجاد شبهه می‌پردازند که همین اقشار کم‌برخوردار جامعه از استان‌هایی مانند خراسان جنوبی بیشترین میزان مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات را دارند.

افضلی به نقش اتاق‌های فکر وهابی، صهیونیستی و سعودی در شبهه‌افکنی و ایجاد تفرقه میان شیعیان اشاره کرد و گفت: در حادثه سیل اخیر، شاهد موج همدلی برادران عراقی در ارسال موکب‌ها، محموله‌های غذایی و نیروهای حشد‌الشعبی جهت کمک به هموطنان سیل‌زده بودیم که تبلیغات سوء دشمنان در تفرقه‌اندازی را نقش بر آب کرد.

این مقام مسئول در ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: پیش از این‌ها برخی شکل‌گیری موکب‌های اربعینی را زیر سوال می‌بردند، اما در حال حاضر با عنایت اهل‌بیت(ع) و معجزه اربعین حسینی، شاهد این هستیم که موکب‌ها به یکی از منسجم‌ترین، کاراترین و آماده‌ترین نهادهای مردمی برای خدمت‌رسانی به مردم در مواقع بحرانی تبدیل شده‌اند.

وی ساختار مردمی، چالاکی در سازماندهی، عمل جهادی و خدمت بدون چشم‌داشت مالی را از مهمترین دلایل موفقیت موکب‌ها در شرایط بحرانی دانست و افزود: کمتر از 24 ساعت پس از فراخوان سردار سلیمانی به فعالان اربعین، شاهد برپایی موکب‌های پذیرایی و اسکان در خوزستان و لرستان بودیم.

وی اعتماد مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات را اصلی‌ترین‌ پشتوانه این ستاد دانست و گفت: با توجه به حجم کمک‌های نقدی و غیرنقدی اهدایی مردم در همین ایام کوتاهی که از سال 98 می‌گذرد، پیش‌بینی می‌کنیم میزان مشارکت خیرین در بازسازی و توسعه عتبات امسال به 120 میلیارد تومان برسد.

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: مردم می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۲۳۳* کمک‌های نقدی خود را اهدا کنند. 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: