کد خبر: 3808598
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
علایی‌مقدم در گفت‌وگو با ایکنا خبر داد:
گروه اجتماعی ــ قائم‌مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: در بودجه سال ۹۸ انقلابی عظیم برای عشایر رخ داد و عیدی بزرگی از سوی مقام معظم رهبری در این راستا دریافت کردیم.

بزرگ‌ترین عیدی مقام معظم رهبری به عشایر کشور

شاپور علایی‌مقدم، قائم‌مقام سازمان امور عشایر ایران در حاشیه نشست هم‌اندیشی و بررسی مشکلات و دغدغه‌های امور عشایر استان قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: در بودجه سال 98 انقلابی عظیم برای عشایر رخ داد و عیدی بزرگی از سوی مقام معظم رهبری در این راستا دریافت کردیم.
وی افزود: در بودجه سال 98 اعلام‌شده بود که 150 میلیون یورو از تبصره 4 بند 9 برای طرح‌های آب‌رسانی روستایی در نظر گرفته شده بود.
علایی‌مقدم با بیان اینکه دولت از مقام معظم رهبری برای آب‌رسانی مناطق روستایی از محل صندوق توسعه ملی اذن گرفته بود و در مجلس نیز تصویب‌شده بود اما در آن اشاره‌ای به عشایر نشده بود، گفت: این موضوع از سوی ما در فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی مورد پیگیری قرار گرفت اما شورای نگهبان اعلام کرد از آنجا که در پیشنهاد دولت به موضوع عشایر اشاره نشده نمی‌توان آن را قبول کرد.
وی ادامه داد: این موضوع را سوی دفتر مقام معظم رهبری مورد پیگیری قراردادیم که در نهایت 25 اسفندماه از سوی مقام معظم رهبری با اضافه شدن کلمه «و عشایر» به این تبصره موافقت شد.
قائم‌مقام سازمان امور عشایر ایران با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب در خصوص موافقت با برخورداری عشایر از اعتبارات آب‌رسانی به عشایر در بودجه سال 98 اعلام کرد: طی این موافقت عشایر در حدود مبلغ 400 میلیارد تومان در پروژه‌های آب‌رسانی بودجه 98 سهیم می‌شوند.
این مسئول افزود: این عنایت ویژه مقام معظم رهبری نسبت به عشایر بسیار حائز اهمیت است چرا که می‌توان با تکیه به این بخش از بودجه سال 98 بسیاری از پروژه‌های آب‌رسانی عشایری را تحت پوشش قرار داد.
قائم‌مقام سازمان امور عشایر ایران در پایان با اشاره به سهم استان قزوین از این بودجه خاطرنشان کرد: با توجه به این بند از بودجه سال 98 در حدود حداقل می‌توان پنج میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به پروژه‌های آب‌رسانی عشایر استان قزوین اختصاص داد که این میزان اعتبار می‌تواند زندگی عشایری استان را متحول کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: