کد خبر: 3810002
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
گروه مسابقات ــ اختتامیه سی و چهارمین دوره مرحله دانشگاهی مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و ششمین دوره مسابقات قرآن و عترت کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، اختتامیه سی و چهارمین دوره مرحله دانشگاهی مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و ششمین دوره مسابقات قرآن و عترت کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
 
این مسابقات در شش بخش و ۳۴ رشته برگزار شد؛ دانشجویان (در مرحله دانشگاهی)، کارکنان و اعضای هیئت علمی هم بنا بر علاقه‌مندی خود در تمام بخش‌های اعلام شده این مسابقات شرکت کردند.
 
این مسابقات در بخش‌های؛ آوایی یا شفاهی، شامل ۹ رشته از جمله تلاوت تحقیق، تلاوت ترتیل، حفظ ۵ جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ کل، دعا و مناجات‌خوانی، اذان (آقایان)، تواشیح (آقایان)، بخش معارف قرآنی و سیره معصومین؛ شامل ۹ رشته از جمله آشنایی با احادیث اهل‌بیت(ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن، دیدگاه و سیره معصومین(ع)، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی، بخش پژوهشی که شامل دو رشته مقاله‌نویسی و تلخیص کتاب برگزار شد. بخش ادبی شامل؛ چهار رشته از جمله شعر، داستان، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه نویسی، بخش هنری؛ شامل هفت رشته از جمله خوشنویسی، نقاشی، تذهیب، فیلم کوتاه، عکس، معرق و منبت، طراحی پوستر و بخش فناوری که شامل سه رشته تولید نرم‌افزار، تولید اپلیکشین، کانال شبکه‌های مجازی است.
 
یادآور می‌شود، این مسابقات از اسفند‌ماه سال ۱۳۹۷ تا اردیبهشت‌ماه جاری، برگزار شد. روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، از ساعت ۱۸ تا ۲۰، طی مراسمی که در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود، از برگزیدگان هر دو مسابقه تقدیر به عمل می‌آید.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: