کد خبر: 3810511
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
در راستای حفظ محیط زیست برگزار می‌شود؛
گروه بین‌‌الملل – مساجد انگلیس با راه‌اندازی کمپینی برای ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در ماه رمضان، قصد دارند در حفظ محیط زیست مشارکت کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مترو؛ در ماه رمضان بسیاری از مساجد هر شب برای پذیرایی از روزه‌داران از ظروف پلاستیکی استفاده می‌کنند. این امر به تولید مقدار زیادی زباله شامل لیوان، بشقاب و کارد و چنگال‌های پلاستیکی منجر می‌شود.

تعدادی از مساجد انگلیس امسال با راه‌اندازی کمپین ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف، سعی دارند به حفظ محیط‌ زیست کمک کنند.

شورای مسلمانان انگلیس (MCB)، مساجد و مسلمانان را تشویق می‌کند تا به این کمپین بپیوندند. هارون خان، رئیس شورای مسلمانان انگلیس، مشتاق است مساجد بیشتری به این طرح بپبوندند. وی می‌گوید: خوشحالیم که بسیاری از مساجد با خودداری از استفاده از ظروف یکبار مصرف به این طرح پیوسته‌اند؛ همه باید سهم خود را در حفظ محیط زیست و حفاظت از زمین ایفا کنیم.
 
یکی از سخنگویان مسجد گرین لین (Green Lane) در شهر بیرمنگام انگلیس که امسال استفاده از ظروف پلاستیکی را ممنوع کرده، می‌گوید: پیش از این هر شب در مسجد ما بین 800 تا 1000 ظرف پلاستیکی توزیع می‌شد که حجم زیادی زباله تولید می‌کرد. از همین رو، این مسجد تصمیم گرفت امسال بطری‌های بادوام بخرد و از آب‌سرد‌کن استفاده کند.
 
از سوی دیگر و همگام با این طرح سبز، مسجد شهر یورک انگلیس (York Mosque) هم به تازگی اعلام کرده است که دیگر از ظروف یکبار مصرف استفاده نمی‌کند.
  
یادآور می‌شود در سال 2017  جامعه اسلامی آمریکای شمالی (ISNA) کمپینی برگزار کرد و از مسلمانان، مساجد و مراکز اسلامی خواست سیاست‌هایی جهت حفظ محیط‌ زیست تدوین و اجرا کنند.

همچنین مسلمانان شهر تورنتو کانادا در سال 2017 برای حفظ محیط‌ زیست، هشتگی با عنوان #Waste_Free_Ramadan  (رمضان بدون زباله) راه‌اندازی کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: