کد خبر: 3811328
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
سرپرست سازمان امور مالیاتی خبر داد:
گروه اقتصاد ــ پناهی از تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی سال ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: در سال گذشته و در بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات، در مجموع حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

وصول 109 هزار میلیارد تومان مالیات در سال 97

به گزارش ایکنا، به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمد قاسم پناهی، ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت گسترده مودیان محترم مالیاتی در تأمین هزینه‌های کشور در سال گذشته، مهمترین رویکردهای نظام مالیاتی را اعتمادآفرینی در جامعه و مودی‎مداری، حمایت از تولید و اشتغال، برقراری عدالت مالیاتی و رفع تبعیض‌های مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید، ارتقای سلامت نظام اداری و افزایش تعامل و تسهیل خدمت‌رسانی به مودیان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده سال ۱۳۹۷ رقمی معادل ۱۱۳ هزار میلیارد تومان بود، اظهار کرد: از این رقم، حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان مالیات به حیطه وصول درآمد که ۹۷ درصد تحقق را نشان می‎دهد.
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: وصولی بخش مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۹۷ رقمی معادل ۶۴ هزار میلیارد تومان بود که ۱۰۱ درصد تحقق و ۱۵ درصد رشد نسبت به سال ۱۳۹۶ را نشان می‌دهد.
وی افزود: همچنین در سال گذشته، حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان مالیات بر کالا و خدمات وصول شد که تحقق ۹۱ درصدی و رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۶ را نشان می‌دهد.
پناهی تاکید کرد: مهم‌ترین سیاست سازمان امور مالیاتی کشور، تحقق درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی مودیان جدید و مبارزه با فرار مالیاتی، وصول حداکثری معوقات مالیاتی و مالیات‌ستانی بدون تحمیل بار مالیاتی بر دوش مودیان دارای پرونده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: