کد خبر: 3811646
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
گروه سلامت ــ معاون بهداشتی وزیر بهداشت با اشاره به آغاز به کار کمپین ملی بسیج کنترل فشار خون از نیمه اول خرداماه گفت: در این پویش، 20 میلیون نفر مورد سنجش فشار خون قرار می‌گیرد.
فوری///آغاز به کار کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون از نیمه اول خردادماهبه گزارش خبرنگار ایکنا، علیرضا رییسی، معاون بهداشتی وزیر بهداشت در نشست خبری بسیج ملی کنترل فشار خون که ظهر امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به دستور وزیر بهداشت، مبنی بر تشکیل شورای راهبری فشار خون به ریاست وزیر بهداشت گفت: این شورا دارای ۷ کارگروه بوده و در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز، ستاد اجرایی آن تحت ریاست رؤسای دانشگاه‌ها تشکیل شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: همه دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط با حوزه سلامت در اجرای کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون فعال هستند.
وی اعلام کرد: پویش ملی بسیج فشار خون از هفته دوم اردیبهشت‌ماه (همزمان با هفته سلامت) کلید خورد و برنامه‌های مقدماتی این کمپین آغاز شد و از نیمه اول خرداد‌ماه هم عملیات اجرایی برنامه پویش ملی کنترل فشار خون آغاز می‌شود و تا پایان هفته دوم تیرماه نیز ادامه پیدا می‌کند

رئیسی با اشاره به اندازه‌گیری فشار خون ۲۰ میلیون ایرانی در گروه سنی ۳۰ سال به بالا، در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون، گفت: آگاه‌سازی و حساس‌سازی مردم در ارتباط با فشار خون خود از اهداف این کمپین است و در این کمپین حدود ۲ میلیون ایرانی که از فشار خون خود آگاه نیستند، از وضعیت خود در این زمینه مطلع می‌شوند.

وی با بیان اینکه پویش ملی کنترل فشار خون تا نیمه دوم تیرماه ادامه دارد، اظهار کرد: نتایج بسیج ملی کمپین فشار خون در هفته اول مهر همزمان با روز جهانی قلب اعلام می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه ۲۶ هزار خانه بهداشت، پایگاه بهداشتی و مراکز جامع سلامت در کشور زیرساخت اجرای برنامه پویش ملی کنترل فشار خون، گفت: همچنین یک هزار و دو بیمارستان خصوصی و دولتی در این بسیج مشارکت دارند و در ۱۲۰۱ شهر در کشور، نزدیک به ۲ هزار و ۶۰۰ پایگاه سیار ایجاد می‌شود.

رئیسی در رابطه با نیرو‌های بکار گرفته شده در پایگاه‌های سیار بسیج کنترل فشار خون اظهار کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در تمام بخش‌ها و سازمان‌ها از جمله ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج دانشجویی پزشکی و نظام پزشکی نیز در این کمپین مشارکت دارند و امیدواریم با همه این پتانسیل‌ها به اهداف خود در این کمپین برسیم.
وی یادآور شد: عمده فشارسنج‌های مصرفی در این کمپین، فشارسنج‌های دیجیتالی هستند و اطلاعات به صورت الکترونیک در سامانه پرونده الکترونیک سلامت ثبت می‌شود و در صورت نبود سیستم اینترنت و ضعیف بودن آن، اطلاعات به صورت دستی در فرم‌هایی که از قبل طراحی شده است، ثبت شده و بعد از آن وارد سامانه می‌شوند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: