کد خبر: 3811707
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷
در کارگاه مهارت‌های زوجین در نمایشگاه قرآن مطرح شد:
گروه جامعه ــ کارگاه ازدواج بدون شکست و مهارت های ارتباط زوجین با حضور مهرنسا شهابی روانشناس در بخش خانواده نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش ایکنا؛ وی با تأکید بر کنترل خشم در موقعیت های مختلف، اظهار کرد: باید شدت خشمگین بودن را در کنار سنجش موقعیت شناسایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه با مرور زندگیمان می توانیم خشم غیرطبیعی خود را کنترل کنیم، بیان کرد: باید مرز میان فرد منفعل، خشمگینی و جرات پذیری مشخص شود. افرادی که منفعل و خشمگین عمل می کنند، واقیعیت گرا و کمال گرا هستند و جرو افرادی هستند که با بایدها و نبایدها، دست و پایشان را می بندند و از زندگیشان رضایت کامل ندارند.

این روانشناس خانواده ادامه داد: این افراد واقعیت گرا هیچ گاه به خط پایان نمی رسند و عیب های خود و همسر و فرزندان خود را بزرگ می‌دانند.

وی تأکید کرد: خشم احساس داغی است. هنگامی که عصبانی می شویم علت آن را جویا شوید، راهکارهای کنترل خشم را براساس اسلام و آموزه های دینی بررسی کنیم و سعی در پیاده سازی آن در زندگی مان را داشته باشیم.

شهابی بیان کرد: آدم های منفعل، زبان و دلشان یکی نیست و فردی نیستند که صد درصد پرخاشگر باشند یا منفعل. در هنگام خشم، اجازه دهید خشمتان سرد شود یعنی 30 ثانیه چیزی نگویید و خودآگاهی بر خشمتان پیدا کنید .

وی با تأکید بر اینکه مرز جرات پذیری و پرخاشگری کمرنگ است، اضافه کرد: رفتار قاطعانه نشان دهید و نسبت به پیامد رفتارتان فکر کنید.

حسن ختام این کارگاه جلسه پرسش و پاسخ بود.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت ماه تا 4 خرداد ماه در مصلای امام خمینی( ره)در حال برپایی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: