کد خبر: 3811790
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
گروه بین‌الملل - میخائیل لودویگ، شهردار وین، پایتخت اتریش، ضیافت افطاری را با حضور مسلمانان روزره‌دار در وین برگزار کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «آناتولی» ترکیه؛ میخائیل لودویگ (Michael Ludwig)، شهردار وین، پایتخت اتریش، در مراسم افطار با مسلمانان، که خود برگزارکننده آن بود، از برخی تحرکات ضد اسلامی در این کشور انتقاد کرد.

وی طی سخنانی در این ضیافت افطار، که طبق روال هر سال در وین برگزار می‌شود، ماه رمضان را فرصتی دانست که روحیه اتحاد و برابری را میان انسان‌ها تقویت می‌کند و باعث می‌شود که مردم افرادی را که در مناطق مختلف جهان با فقر و گرسنگی مواجه هستند بهتر درک کنند.

لودیگ با بیان اینکه اسلام در اتریش به عنوان دین رسمی شناخته می‌شود و این کشور بیش از 700 هزار مسلمان را در خود جای داده است، گفت: معمولاً میان اقلیت مسلمان و شهروندان اتریش روابط مثبتی برقرار است، اما در کنار این موضوع نمی‌توان معضل نژادپرستی را، که به ویژه در سال‌های اخیر مسلمانان با آن روبه‌رو هستند، نادیده گرفت.

شهردار وین با اشاره به این مسئله که برخی در مناطق مختلف جهان تفاوت‌های دینی و اعتقادی را به سمت خشونت و درگیری سوق می‌دهند، تصریح کرد: باید با یکدیگر در مبارزه با تحرکات ضد اسلامی تلاش کنیم. در جامعه اتریش نباید نژادپرستی و رویکردهای ضد دینی جایی داشته باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: