کد خبر: 3811941
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
رحیمی:
گروه اجتماعی ـ استاندار فارس با اشاره به اهمیت نقش روابط عمومی‌ها در اطلاع‌رسانی اخبار و اقدامات انجام شده گفت: تلاش‌ها و خدمات رسانی‌های دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادها در صورتی توفیق می‌یابد که افکار عمومی از انجام این اقدامات آگاه شود.

توفیق دولت در گرو اطلاع‌رسانی صحیح به افکار عمومی است

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، 25 اردیبهشت‌ماه در آستانه هفته روابط عمومی در دیدار با اعضا هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان با تاکید بر اهمیت برنامه‌محور بودن عملکرد روابط عمومی‌ها، افزود: با وجود چارچوب و برنامه‌ریزی می‌توان نقاط ضعف و قوت عملکردها را مشخص و در جهت رفع نواقص حرکت کرد.
وی با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها افزود: تلاش‌ها و خدمات رسانی‌های دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادها در صورتی توفیق می‌یابد که افکار عمومی از انجام این اقدامات آگاه شود.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌ها می‌توانند بر افکار عمومی اثر گذار باشند، بیان کرد: جامعه جهانی برای انجام امور مختلف از جمله افزایش تولید، کنترل مصرف، تغییر ایدئولوژی و ... افکار عمومی را به عنوان اصلی‌ترین موضوع مد نظر قرار می‌دهد.
وی یاد آور شد: فعالان عرصه روابط عمومی در کنار انجام رسالت اطلاع‌رسانی باید همواره پل ارتباطی دستگاه مربوطه و مردم باشند و مشکلات را انتقال داده و به دنبال راهکار برای رفع آن‌ها باشند‌.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی صحیح و اثر گذار از وظایف روابط عمومی است، گفت: بخش زیادی از گلایه‌هایی که نسبت به مدیران مطرح می‌شود به علت انعکاس نیافتن فعالیت‌های آن‌ها و همچنین سکوت در برابر تخریب‌های ناروا است.
رحیمی با تاکید بر لزوم‌ توجه به آموزش در بهبود عملکرد روابط عمومی، یادآور شد: قطعا فعالان این حوزه برای به دست گرفتن افکار عمومی نیازمند آشنایی با تکنولوژی‌های روز در زمینه اطلاع‌رسانی و توانایی استفاده از این تکنولوژی‌ها هستند.
وی با بیان اینکه در جهان امروز تصمیم‌گیری پشت درهای بسته امکان‌پذیر نیست و فضای مجازی همه رخدادها را عیان کرده است، افزود: نحوه اطلاع‌رسانی، توجه به جامعه مخاطبین و همچنین زمان صحیح ارائه مطالب از موضوعاتی است که نتیجه فعالیت روابط عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
استاندار فارس نگاه سنتی به روابط عمومی و سیستم اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای را عواملی برشمرد که سبب شده است جامعه ما کاستی‌هایی در حوزه اطلاع‌رسانی نوین داشته باشد.
رحیمی با بیان اینکه حداقل وظیفه فعالان روابط عمومی انعکاس عملکردهای دولت و دستگاه‌ها و سازمان‌ها است، اظهار کرد: انجام این وظیفه به معنای بزرگ کردن نامناسب و نا به جای مدیران نیست بلکه بیان عملکرد دستگاه مذکور به شکلی اقناع کننده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین اعتقاد روابط عمومی به عملکرد انجام شده و اهداف پیش روی دولت و دستگاه‌ها را ضرورت انتقال صحیح آن عملکرد برشمرد و افزود: افرادی می‌توانند در روابط عمومی موفق عمل کنند که اهداف و برنامه‌های دولت و دستگاه اجرایی را پذیرفته باشند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌ها در ارتقای کیفی این عملکرد موثر است، گفت: ارزیابی باید با شیوه‌نامه‌ای که بر اساس شناخت از وظایف روابط عمومی تدوین شده و قابل اندازه‌گیری باشد، انجام شود.
رحیمی بیان کرد: فعالان روابط عمومی باید علاوه بر تسلط بر علم روابط عمومی به اصول سایر علوم نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند وظایف اطلاع‌رسانی و پاسخ‌گویی را به نحو مطلوبی انجام دهند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: