کد خبر: 3812377
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
سعید اوحدی در همایش عمری با قرآن:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران در همایش عمری با قرآن با اشاره به بیانیه گام دوم گفت: تمدن اسلامی با همت شما قرآنیان محقق می‌شود و این وظیفه شما را سنگین‌تر می‌کند.

زمینه تحقق تمدن اسلامی در بستر شما قرآنیان محقق می شودبه گزارش ایکنا؛ هجدهمین همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی شهر تهران با عنوان «عمری با قرآن»، عصر امروز، ۲۷ اردیبهشت‌ماه، همراه با تجلیل از پنج چهره قرآنی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از معاونان سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری و مدرسان و قرآنیان شهر تهران در تالار ایوان شمس برگزار شد.
این مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، آغاز شد، سپس مهدی رشت‌بری، قاری نوجوان کشورمان، آیاتی را تلاوت کرد و در ادامه عباس سلیمی، خادم القرآن و پیشکسوت قرآنی کشورمان اجرای مراسم را برعهده گرفت. سپس علی‌اکبر توپچی، رئیس فرهنگسرای قرآن به حاضران در این برنامه خیر مقدم گفت و اظهار کرد: این همایش به منظور تجلیل و تکریم از سالیان سال فعالیت قرآنیان انجام می‌شود. از دو ماه گذشته اقداماتی را درباره انتخاب و شناسایی نامزدهای هجدهمین دوره با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان انجام دادیم. لذا منتخبان در بخش‌های آموزش، مدرسان، پژوهش و تفسیر، هنر قرآنی، بانوی فعال قرآنی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
توپچی افزود: این همایش هر ساله به همت سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری، با هدف پاسداشت از اساتید قرآنی که ما شاگردان آنها هستیم و از سوی دیگر معرفی اینها به عنوان الگو و نمونه برای عموم مردم به ویژه افرادی که در این راه به تازگی گام نهاده‌اند، برگزار می‌شود.
رئیس فرهنگسرای قرآن با اشاره به اینکه اساتید قرآنی در جای جای کشور بدون ذره‌ای چشم‌داشت در مسیر آموزش آموزه‌های قرآنی قدم می‌گذارند، افزود: طی این مراسم از خانواده شهیدان کاشفی که از شاگردان جلسه استاد سیدمحسن موسوی بلده بودند، تکریم می‌شود زیرا شهدا مصداق اتم و اکمل آموزه‌های قرآنی هستند که در راه جهاد گام نهاده‌اند.
در ادامه تلاوت امین پویا، قاری بین‌المللی کشورمان در سالن طنین‌انداز شد. پخش کلیپ زندگینامه منتخبان این دوره از همایش، تجلیل از پدر شهید کاشفی و پنج چهره قرآنی منتخب این دوره با اهدای لوح تقدیر، تندیس و هدایا از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: حضور در جلسات قرآن این چنینی، آن هم با حضور قاریان که صوت زیبایشان را شنیدیم، توفیق می‌خواهد. برای هر چیزی در عالم خلقت زینتی است و زینت قرآن نیز صوت زیبای قاریان هست که بر دل می‌نشیند. 

زمینه تحقق تمدن اسلامی در بستر شما قرآنیان محقق می شود
وی با اشاره به حمله وحشیانه روز گذشته آل سعود به صنعا و کشتن مردم روزه‌دار، گفت: این برگرفته از روح خبیث آنها و همچنین پول‌های حرام و اتاق فکر اسرائیل است. در این ایام مبارک و لیالی قدر که نزدیک است و سرنوشت افراد رقم می‌خورد از خداوند بهترین سرنوشت را برای کشور، رهبر معظم انقلاب و محور مقاومت می‌خواهم.
اوحدی در سخنانی دیگری بیان کرد: اولین همایش، مادر امت روز گذشته با حضور هفت هزار نفر و میهمانانی از یمن در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.
رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران درباره اهمیت برپایی مراسم همایش عمری با قرآن، آن هم به صورت مستمر، اظهار کرد: بزرگترین توفیق در حوزه فعالیت شهرداری، کنار شما اهل قرآن بودن، است. 
وی با اشاره به روایاتی که درباره حافظان، قاریان و قرآنیان آمده است، گفت: حاملان قرآن، شایسته‌ترین افراد در نزد خدا هستند. پیامبر(ص) فرمودند: اهل قرآن، اهل الله و خاص‌ترین بندگان خدا هستند. در پیاده شدن گام دوم و زمینه تحقق تمدن اسلامی در بستر شما قرآنیان محقق می‌شود و این وظیفه شما قرآنیان را سنگین‌تر می‌کند.

زمینه تحقق تمدن اسلامی در بستر شما قرآنیان محقق می شود
رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران بیان کرد: همچنین هر پدیده‌ای در جهان خلقت، ظاهر و باطن دارد، قرآن نیز اینگونه است، ظاهری زیبا با باطنی عمیق دارد که باید باطن قرآن را درک کنیم و عامل به قرآن باشیم.
وی با اشاره به منزلت، عظمت و فضیلت این ماه در روایات و قرآن، تصریح کرد: چه کرامتی انسان پیدا کرده است که خداوند در این ماه خود را در مقام میزبان قرار داده است و ما انسان‌ها در مقام میهمان هستیم.
گزارش ایکنا حاکی است؛ در هجدهمین همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی شهر تهران گروه همخوانی محمد رسول الله(ص) از اثر جدیدشان، مناجات منظوم حضرت علی(ع) رونمایی کرد و سپس اسماء الحسنی را به عنوان دومین کار اجرا کردند.

زمینه تحقق تمدن اسلامی در بستر شما قرآنیان محقق می شود
یادآور می‌شود، در این دوره از همایش از حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد بهشتی، پژوهشگر و مفسر قرآن، محمد بادپا، فعال قرآنی، حسن ربیعیان، مدرس، قاری و داور قرآنی، محمود پاک‌نیت، هنرمند قرآنی و فروغ‌السادات موسوی‌بلده، بانوی فعال قرآنی، همچنین در این مراسم از خانواده شهیدان قرآنی مصطفی و مجتبی کاشفی تجلیل شد.
همچنین این برنامه که به همت فرهنگسرای قرآن و با مشارکت سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران هرساله در آستانه نیمه ماه مبارک رمضان و میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) برپا می‌شود، در راستای تکریم از قرآنیانی است که سالیان سال در این عرصه فعالیت کرده‌اند.

گزارش تصویری را اینجا ببینید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: