کد خبر: 3812436
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
گروه هنر ــ گزیده‌هایی از کتاب شریف «الغدیر» اثر ماندگار علامه امینی با صدای بهروز رضوی در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از رادیو تهران، گزیده‌هایی از کتاب عظیم «الغدیر»، از شنبه ۲۸ اردیبهشت تا پنجشنبه ۲ خرداد، با صدای بهروز رضوی روی آنتن رادیو تهران می‌رود، این هفته بخش‌های مربوط به برخی از غدیریه سرایان مشهور شیعه (از جمله: کمیت زید اسدی، اسماعیل حمیری، عبدی کوفی، ابوتمام و دعبل خزاعی) با ترجمه دکتر علی شیخ الاسلامی برای خوانش در برنامه کتاب شب، ویژه ماه مبارک رمضان، در نظر گرفته شده است.
الغدیر، مجموعه‌ای است بی‌نظیر که مطالب گردآوری شده در آن، بطور کلی، درباره حقانیت و اثبات الهی بودن ولایت و خلافت امیر مومنان حضرت علی علیه السلام است. علامه امینی برای تالیف این اثر ارزشمند، عمر خود را وقف به پایان رساندن آن کرد و سرانجام، در یازده مجلد به چاپ سپرد.
برنامه کتاب شب، از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، با تهیه‌کنندگی محمود احمدی و رضا قربانی، سردبیری و نویسندگی محمدباقر رضایی، هرشب ساعت ۲۳:۳۰ برترین کتاب‌های ایران و جهان را، با صدای گوینده پیشکسوت رادیو، بهروز رضوی، به سمع علاقه مندانی که مایل به " شنیدن" آثار هستند، می‌رساند.
این سلسله برنامه ها، بعد از پخش، در سایت رادیو تهران قرار می‌گیرند و برای همیشه قابل باز شنوایی هستند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: