کد خبر: 3812478
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
گروه اجتماعی ــ معاون فرهنگی سپاه قدس گیلان حرکت در مسیر سیره ائمه اطهار(ع) را ضامن موفقیت بشر دانست و یادآور شد: امروز وظیفه ما در معرفی زندگی، شخصیت و رهنمودهای اهل بیت(ع) بیش از گذشته است.

به گزارش ایکنا از گیلان، کامیار مهدی‌پور، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس استان گیلان، امروز، 28 اردیبهشت‌ماه در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، با اشاره به اقدامات مجموعه سپاه در حوزه کتاب و کتابخوانی از برگزاری مسابقات کتابخوانی در 11 شهرستان و آغاز مطالعات برگزاری لیگ کتابخوانی در استان گیلان خبر داد.
وی فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی را از افتخارات نهاد کتابخانه‌ها عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یکی از رسالت‌های مهم هر دستگاه، نهاد و ارگانی است لذا نهاد کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع در سطح کتابخانه‌ها توانسته است اقشار مختلف مردم را علاقمند به کتاب کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس گیلان همچنین برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف معرفی سیره و سبک زندگی حضرت علی‌بن‌ موسی‌الرضا(ع) و حضرت جوادالائمه(ع) را از اقدامات ارزشمند مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی برشمرد و خاطرنشان کرد: سپاه قدس گیلان با ظرفیت 700 هزار نفر بسیجی فعال در استان در حوزه تبلیغات، اطلاع‌رسانی و نیز برگزاری این جشنواره همچون سال‌های گذشته در کنار نهاد کتابخانه‌های عمومی خواهد بود.
مهدی‌پور حرکت در مسیر سیره ائمه اطهار(ع) را ضامن موفقیت بشر دانست و یادآور شد: امروز وظیفه ما در معرفی زندگی، شخصیت و رهنمودهای اهل بیت(ع) بیش از گذشته است و می‌بایست در این حوزه با پیش‌بینی برنامه‌هایی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر شناساندن ایشان به جوانان و نوجوانان گام برداریم.
وی برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای آنلاین را یکی دیگر از نکات مثبت برشمرد و گفت: با توجه به مشکلات و کاستی‌هایی موجود در بحث تامین کاغذ و چاپ و توزیع کتاب در کشور، حرکت به سوی فضای مجازی و استفاده از این ظرفیت را می‌توان از اقدامات قابل تقدیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دانست.
پریسا کرمی،‌ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان نیز ضمن ارائه گزارشی از برگزاری چهار دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان، نقش دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در این حوزه را بسیار اثرگزار عنوان کرد و متذکر شد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله اقدامات شاخص مجموعه کتابخانه‌های عمومی در سطح ملی است.
وی با اشاره به الگوپذیری ملت ایران از ائمه اطهار(ع) اظهار کرد: سیره و منش اهل بیت(ع) باید در جامعه نشر داده شود تا بتوانیم سبک زندگی اسلامی را به عنوان مطالبه رهبر انقلاب تحقق ببخشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از رشد 17.5 درصدی سرانه مطالعه در استان طی نیمه دوم سال 97 خبر داد و خاطرنشان کرد: بی‌تردید جشنواره کتابخانه رضوی به عنوان یک فعالیت نو در عرصه کتابخوانی می‌تواند به ارتقای فرهنگی مطالعه در جامعه کمک کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: