کد خبر: 3812925
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
گروه ادب ــ دبیر شورای رمان و داستان حوزه هنری کودک و نوجوان از فرایند تولید ۱۴ اثر تازه خبر داد.

به گزارش ایکنا، حسن احمدی با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به حوزه داستان و رمان نوجوان گفت: این مرکز در حال حاضر ۱۴ داستان و رمان ویژه نوجوانان در دست انتشار دارد و سفارش ۴ اثر جدید را نیز به نویسندگان توانمند این حوزه داده است.

وی گفت: «گم بی» به قلم مهناز فتاحی، «مردان نخیله» به نویسندگی زینب امامی‌نیا، «اینجا که مشهد نیست» نوشته اسماعیل فیروزی و «قاب شکسته» به قلم محسن هجری، مجموعه داستان‌هایی است که ویژه نوجوانان به نگارش درآمده و برای چاپ به انتشارات سوره مهر تحویل شده است.

دبیر شورای رمان و داستان حوزه هنری کودک و نوجوان افزود: در حوزه رمان نوجوان نیز آثار «کارآگاه سرکرده» به قلم داریوش عابدی، «قلب کوچک سپهر» به قلم مهناز فتاحی، «چوپاچو» و «در سینه ام اسبی می‌دود» نوشته شاهین رهنما، «فرار به جابلقا» به قلم اکبر صحرایی و «شب طولانی» نوشته عبدالرحمان اونق آماده چاپ است؛ ضمن اینکه رمان «دو روایت از یک عکس» به قلم ابراهیم حسن‌بیگی نیز به تازگی منتشر و روانه بازار شده است.

احمدی در ادامه گفت: تعریف ما از نوجوان، سن ۱۲ تا ۱۸ سال را در بر می‌گیرد، اما واقعیت این است که نوجوانان این سن، بسیار بزرگ‌تر از آن چه ما می‌پنداریم، فکر می‌کنند.

وی ادامه داد: انتظار ما از نویسندگانی که برای این رده سنی می‌نویسند این است که آن‌ها را بزرگ‌تر ببینند و موضوعاتی را بنویسند که امروز دغدغه آن‌ها محسوب می‌شود.

دبیر شورای رمان و داستان حوزه هنری کودک و نوجوان افزود: نوجوانان این دوره به موضوعات تخیلی و ژانر وحشت علاقه بسیاری دارند، این نکته بسیار حائز اهمیت است که نویسندگان دغدغه‌های نوجوانان این نسل را بشناسند و مطابق با سلیقه و خواست آن‌ها به تولید اثر بپردازند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: