کد خبر: 3813094
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خبر داد:
گروه جامعه ــ تفاهم‌نامه‌‌ تکمیل و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده‌‌ کشور میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره)، تفاهم‌نامه‌‌ تکمیل و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده‌‌ کشور میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.
 
با انعقاد این تفاهم‌نامه که به امضای محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و علیرضا تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید، ۲۰ هزار واحد مسکونی افراد نیازمند در مناطق سیل زده‌ی کشور از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بازسازی و تکمیل خواهد شد.
 
جامعه‌ هدف این تفاهم‌نامه، واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده با اولویت مناطق روستایی و محروم است. بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ضمن حضور در کمیته‌ مشترک راهبری تفاهم‌نامه، مسئول اجرای وظایف ستاد در چارچوب توافق‌نامه‌ حاضر خواهد بود.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای تکمیل و بازسازی این ۲۰ هزار واحد مسکونی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است. رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کمک به بازسازی و تکمیل منازل آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده را یکی از اولویت‌های این ستاد برشمرد و تصریح کرد: مقرر شد سهم افراد نیازمندی که با وام و کمک‌های بلاعوض دولت قادر به بازسازی منازل آسیب‌دیده‌ خود نیستند، توسط ستاد اجرایی تأمین شود.

مخبر با اشاره به حضور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نخستین ساعت‌های وقوع سیل در مناطق تحت تأثیر گفت: ستاد اجرایی جزو اولین دستگاه‌های کشور بود که در همه استان‌های سیل‌زده حضور فعالی داشت و اقدام به راه‌اندازی و استقرار قرارگاه در همه‌ی این استان‌ها کرد که برخی از آن‌ها هم‌چنان مشغول به خدمت‌رسانی هستند. هم‌چنین بیش از ۳ میلیون قلم وسایل ضروری از جمله آب، نان، چادر، پتو، کنسرو و ... در میان سیل‌زدگان توزیع شده است.

وی بیان کرد: در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده، ۴ موضوع و محور برای روز‌های بعد از سیل مدنظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار گرفت. در وهله‌ی اول ۳۰ هزار بسته‌ی لوازم خانگی به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال تهیه و میان مردم مناطق سیل‌زده توزیع شد. این اقلام صددرصد ایرانی است و اولویت تهیه‌ی آن‌ها از کارخانه‌هایی بود که در همان استان مشغول به فعالیت بودند. این سیاست ستاد اجرایی باعث رونق اقتصادی بسیاری از کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی شده است. برای مثال دو کارخانه در استان لرستان و شهر نیشابور از حالت نیمه‌تعطیل خارج و به مدار تولید بازگشتند.

مخبر اولویت دوم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را تأمین و توزیع دام سبک در بین سیل‌زدگان اعلام و عنوان کرد: تا به امروز ۱۰ هزار رأس دام سبک تهیه و به استان‌های سیل‌زده ارسال شده که در حال حاضر در حال توزیع شدن است. این تعداد دام را زودتر از موعد که قول داده بودیم، تأمین کردیم و البته در تشخیص مصادیق آن دخالتی نداریم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اشتغال‌زایی را از دیگر اولویت‌های این ستاد در مناطق سیل‌زده ذکر کرد و یادآور شد: ایجاد ۳۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم آغاز و برای این منظور ۵۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. وی اظهار امیدواری کرد که این تعداد فرصت شغلی تا پایان سال در مناطق سیل‌زده ایجاد و به بهره‌برداری برسد.

دکتر مخبر ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد ۱۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای سال ۹۸ هدف‌گذاری کرده است. این ستاد هم‌چنین در سال ۹۷، بالغ بر ۸۰ هزار شغل ایجاد کرد.
 
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تأکید بر این‌که ما در کنار و یاور دولت هستیم، تصریح کرد: مردم و کشور اولویت فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هستند. بخشی از منابع این فعالیت‌ها نیز توسط خود مردم تأمین و مدیریت می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: