کد خبر: 3813095
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
گروه بین‌الملل- آمریکا اعلام کرد در ماه ژوئن (خرداد) کارگاهی آموزشی را برای تشویق سرمایه‌گذاری در فلسطین به عنوان بخشی از برنامه به اصطلاح صلح «معامله قرن» برگزار می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره؛ کاخ سفید دیروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا برای تشویق به سرمایه‌گذاری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین که ضرورت اجرای آن رسیدن به صلح (میان فلسطینی ها و اسرائیل) است، این کارگاه آموزشی اقتصادی را در بحرین برگزار می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده: این همایش که «از صلح تا رفاه» نام دارد، بحث و گفتگو در مورد یک چشم‌انداز و چارچوب دست‌یافتنی برای آینده خوب و موفق مردم فلسطین و منطقه را تسهیل خواهد کرد.

این بیانیه افزوده: انتظار می رود در این کارگاه که روزهای 26-25 ژوئن امسال (5-4 تیر) در منامه برگزار می‌شود، رهبران دولتی، اقتصادی و فعالان مدنی را برای حمایت از سرمایه‌گذاری در فلسطین و ابتکاراتی برای رسیدن به یک توافق صلح گرد هم آورد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بارها از قصد خود برای ارائه طرحی موسوم به «معامله قرن» برای برقراری صلح میان فلسطین و اسراییلی‌ها سخن گفته است. اما مقامات فلسطینی می‌گویند چنین طرحی را قبول نخواهند کرد، چون معتقدند به شدت جانبدارانه و به نفع اسرائیل است.

جرد کوشنر، مشاور کاخ سفید و داماد ترامپ و جیسون گرینبلات، نماینده ویژه دونالد ترامپ در مذاکرات خاورمیانه در حالی از دو سال پیش برای ارائه طرح صلح ترامپ تلاش می‌کنند که فلسطینی‌ها پس از اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس و به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، هرگونه طرح صلحی از سوی آمریکا را رد می‌کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: