کد خبر: 3813169
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
موسوی‌بلده خبر داد:
گروه جامعه ــ شهرداری تهران امسال برای نخستین‌بار ضمن برپایی غرفه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، خدماتی را از جمله نمایش ۴۰ اثر قرآنی به قرآن‌دوستان ارائه می‌کند.

‌سیدحسین موسوی‌بلده، رییس اجرایی شورای‌عالی قرآن شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به دستور شهردار تهران مبنی بر حضور کمی و کیفی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، اظهار کرد: شهرداری تهران هر‌ساله به لحاظ کمی و سخت‌افزاری در قالب سرویس‌دهی وسایل حمل و نقل عمومی درون شهری، همچون اتوبوس و مترو برای شرکت در نمایشگاه قرآن به ارائه خدمت می‌پردازد،‌ اما امسال با برپایی غرفه شهرداری تهران در نمایشگاه قرآن اتفاق جدیدی در حوزه نرم‌افزاری رقم خورد.

وی افزود: در این غرفه فعالیت‌های خانه‌های قرآن و عترت ۳۵۴ محله شهر تهران و ۱۱ دارالقرآن مرکزی پایتخت، فعالیت‌های مجموعه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی و همچنین آثار پرسنل شهرداری در قالب کتب و پژوهش‌های قرآنی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

معرفی طرح جزءخوانی سازمان بسیج شهرداری تهران در نمایشگاه قرآن

نماینده شورای اسلامی شهر تهران در کمیته برنامه‌ریزی و نظارت بر فعالیت‌های قرآنی شهرداری تهران، ادامه داد: همچنین از سوی غرفه سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران، طرح جزءخوانی این سازمان به مخاطبان و علاقه‌مندان به تلاوت اجزای مختلف کلام‌الله مجید معرفی می‌شود. این طرح قرآنی که ویژه کارکنان شهرداری تهران اجرا می‌شود، مربوط به ایام ماه مبارک رمضان بوده و از روز اول تا پایان ماه مبارک نیز به مدت 30 روز ادامه خواهد داشت.

وی تبادلات فرهنگی را از‌ جمله مزایای برپایی این غرفه نام برد و افزود: بسیاری از ارگان‌ها، نهاد‌ها و شخصیت‌ها در نمایشگاه شرکت می‌کنند که جمعی از آنان در غرفه شهرداری تهران نیز حضور داشته‌اند و زمینه‌های همکاری و تبادلات فرهنگی فراهم شده است. به عنوان نمونه سازمان نیرو‌های مسلح کشور خواستار همکاری با ما برای تأمین اساتید و مشاوره‌های قرآنی در مرا کز علمی خود شده‌اند.

موسوی‌بلده با بیان اینکه امور اجرایی نمایشگاه به منطقه دو شهرداری تهران سپرده شده است، بیان کرد: ایجاد ارتباط متقابل و تداوم این همکاری‌ها در درون مجموعه شهرداری تهران از جمله با معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، سازمان ورزش، اداره کل سلامت، بسیج، گردشگری و مترو نیز شکل گرفته است.

وی تعامل با بخش‌های دانشگاهی برای برگزاری مسابقات مشترک قرآنی و معرفی قرآن پژوهان محلات و تیم‌های قرآنی مناطق از دیگر محاسن برپایی غرفه شهرداری تهران در نمایشگاه قرآن امسال برشمرد.

توزیع روزانه ۵ هزار افطاری ساده در نمایشگاه قرآن

رییس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری تهران از توزیع روزانه پنج هزار افطاری ساده در میان بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم همزمان با اذان مغرب خبر داد و افزود: یکی از خدمات درنظر گرفته شده برای نمایشگاه قرآن امسال با همکاری شهرداری و فروشگاه شهروند توزیع افطاری ساده میان عموم بازدید‌کنندگان نمایشگاه است که در بسته‌هایی تهیه و در بین حاضران پخش می‌شود. همچنین در کنار توزیع بسته‌های افطار روزه‌داران حاضر در نمایشگاه با چای پذیرایی می‌شوند.

یادآوری می‌شود، برپایی ایستگاه غنچه‌های آسمانی ویژه کودکان و نوجوانان، اجرای برنامه‌های آموزشی و تشویقی، معرفی برنامه‌های شاخص و دستاورد‌های دارالقرآن‌های مرکزی، تجلیل از نخبگان و اساتید برتر قرآنی و اطلاع رسانی جلسات خانگی قرآنی، ثبت‌نام از علاقه‌مندان جهت شرکت در دوره‌های تخصصی آموزش قرآن کریم و معرفی نوابغ خردسال قرآنی از جمله اقدامات مناطق ۲۲ گانه در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به شمار می‌رود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: