کد خبر: 3813202
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
گروه جامعه ـ حجت‌الاسلام کفیل با تشریح چهار گام اساسی برای زندگی مهدوی تصریح کرد: در جامعه شیعی در طول تاریخ افراد مهدوی کم نداشتیم اما آنها زندگی‌شان را بر اساس آمدن امام پایه‌ریزی کردند در حالی که باید تعریف خود را در در این زمینه تغییر دهند به طوری که مهیای سفر به سمت امام باشند و حرکت کنند.

به گزارش ایکنا؛ معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد مهدی موعود (عج) شب گذشته، ۲۹ اردیبهشت، در نشست زندگی کفیل که از سوی بخش عترت در سالن نشست‌های نمایشگاه قرآن برگزار شد، با بیان اینکه در زندگی بر پایه امامت، امام به سمت جامعه حرکت می‌کند، اظهار کرد: در دوران امام حسین (ع)، مردم کوفه امام حسین (ع) را به طرف خود خواند و از امام خواست که به طرف کوفه حرکت کند، چرا که مردم کوفه احساس نیاز می‌کردند.

حجت‌الاسلام صادق کفیل افزود: در زندگی مهدوی این‌گونه نیست که امام به سمت مردم برود و یا مردم از امام دعوت کنند که بیاید؛ بلکه این جامعه است که باید به سمت امام برود و خود را آماده سفر به سمت امام کند.

حجت‌الاسلام کفیل تصریح کرد: در جامعه شیعی در طول تاریخ افراد مهدوی کم نداشتیم، اما آن‌ها زندگی‌شان را بر اساس آمدن امام پایه‌ریزی کردند در حالی که باید تعریف خود را در در این زمینه تغییر دهند به طوری که مهیای سفر به سمت امام باشند و حرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در زندگی مهدوی باید افق، هدف و نگاه داشته باشیم، اظهار کرد: باید وسایل سفر خود را برای حرکت آماده کنیم و خود را مهیا کرده باشیم؛ زندگی وقتی امام زمانی می‌شود که مقصد داشته باشیم و مقصد ما امام زمان (عج) باشد.

حجت‌الاسلام کفیل گفت: برای رسیدن به مقصد که همان امام زمان (عج) است، باید جایگاهی را برای خود تعریف کنیم که جایگاه رهبری است؛ یعنی ما باید بخواهیم که در نظام حکومت امام زمان (عج) رهبر شویم.

وی گام سوم زندگی مهدوی را داشتن امید عنوان کرد و افزود: برای اینکه فرد در جامعه مهدوی رهبر شود، باید امید داشته باشد و با این امید، اطرافیان را نیز همراه کند.

کفیل اظهار کرد: گام چهارم نیز این است که جامعه را برای رساندن به زندگی مهدوی با خود همراه کند.

یادآور می‌شود، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: