کد خبر: 3813222
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
نیلی احمدآبادی:
گروه دانشگاه ــ رئیس کمیته ویژه رسیدگی به سیلاب‌های اخیربا بیان اینکه روحیه همکاری بین متخصصان کشور در رسیدگی به مشکلات حاصل از سیلاب اخیر، بسیار بالاست، گفت: هدف ما از گرد هم آوردن اعضای دانشگاهی در یک کمیته و ذیل کارگروه‌های تخصصی، این است که بتوانیم از همه ظرفیت‌های دانشگاهیان استفاده کنیم.

محمود نیلی‌احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و رئیس کمیته ویژه رسیدگی به سیلاب‌های اخیر کشور در گفت‌وگو با ایکنا؛ درباره روند فعالیت این کمیته بیان کرد: هیئت ویژه رسیدگی به سیلاب‌ها تا کنون چندین جلسه داشته است و مسئولان ۱۱ کارگروه تعیین شده، مشخص شدند. این 11 نفر که عضو کارگروه‌ها نیز هستند، حکمی خواهند گرفت که مطابق آن، مدیریت هر یک از کارگروه‌ها را برعهده خواهند داشت.

وی ادامه داد: این افراد، از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور، مهندسین مشاور و نیز از اعضای انجمن‌های علمی هستند. در این کمیته سعی کرده‌ایم تمام کسانی که در حوزه سیلاب و مسائل پیرامون آن صاحب تخصص و تجربه هستند را به کار گیریم. این همکاری در قالب عضویت این افراد در کارگروه‌ها و یا در قالب همکاری در سطح مشاورین عالی خواهد بود.

رئیس هیئت ویژه رسیدگی به سیلاب‌های اخیر در کشور گفت: طی بازدیدی که از مناطق سیل‌زده استان خوزستان داشتیم و در این سفر با اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های خوزستان صحبت کردیم، شیوه همکاری با این دانشگاه‌ها به منظور تسریع فعالیت‌های کمیته در جلسات با این استادان مشخص شد. امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که در مسیر فعالیت کمیته به مشکلی برخورده‌اید که حل آن از عهده دانشگاهیان برنیاید، بیان کرد: کار ادامه دارد. خوشبختانه روحیه همکاری بین متخصصان کشور وجود دارد و بسیار بالا است. هدف ما از گرد هم آوردن اعضای دانشگاهی در یک کمیته و ذیل کارگروه‌های مرتبط با رخداد اخیر، این است که از همه ظرفیت‌های دانشگاهیان استفاده کنیم.

نیلی‌احمدآبادی گفت: همگی می‌خواهند در این امدادرسانی و حل مشکلات سیل‌زدگان مشارکت داشته باشند، در این مسیر به مشکلی بر‌نخورده‌ایم. تلاش می‌کنیم مرحله به مرحله گزارش‌های فعالیت این کمیته را به رسانه‌ها اعلام کنیم. گزارش اولیه از نتایج کار هیئت تقریبا تا دو ماه دیگر به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: