کد خبر: 3813493
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ شهرداران و مسئولان فرهنگی ضمن بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، در جریان نحوه فعالیت‌های غرفه شورای عالی قرآن شهرداری تهران قرار گرفتند.

به گزارش ایکنا، شورای عالی قرآن شهرداری تهران با برپایی غرفه در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، فعالیت‌های مجموعه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی، فعالیت‌های خانه‌های قرآن و عترت ۳۵۴ محله شهر تهران و ۱۱ دارالقرآن مرکزی پایتخت و همچنین آثار پرسنل شهرداری در قالب کتب و پژوهش‌های قرآنی را در معرض دید عموم قرار داده است.

از زمان آغاز فعالیت این غرفه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تاکنون شهرداران مناطق مختلف تهران و مسئولان فرهنگی از این غرفه بازدید به عمل آورده و در جریان نحوه فعالیت‌های غرفه شورای عالی قرآن شهرداری تهران قرار گرفته‌اند.

از جمله این موارد می‌توان به حضور محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در غرفه شورای عالی قرآنی شهرداری تهران که امسال برای نخستین بار برپا شده است، اشاره کرد. وی با حضور در این غرفه در جریان نحوه ارائه مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌های ترویجی قرآنی قرار گرفت و کودکان حاضر نیز در جریان این بازید به اجرای سرود قرآنی پرداختند که با استقبال حضار و خانواده‌ها مواجه شد.

همچنین، احمد جاودانی، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ضمن حضور در غرفه شورای عالی قرآن از بخش‌های مختلف این غرفه که به منظور ارایه دستاورد‌های قرآنی شهرداری تهران در محل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دایر شده بازدید بعمل آورد.

در این بازدید، سیدحسین موسوی بلده، رییس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری و نماینده شورای اسلامی شهر تهران در امور قرآنی در گفت‌وگویی در خصوص زمینه‌های همکاری متقابل در جهت تقویت هر چه بیشتر فعالیت‌های قرآنی در سطح شهر تهران سخن گفت.

در هفتمین روز از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز، حجت‌الاسلام مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از غرفه شورای عالی قرآن شهرداری تهران بازدید کرد.

در این دیدار، حجت‌الاسلام مازنی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف غرفه شورای عالی قرآن در جریان فعالیت‌های قرآنی در شهرداری قرار گرفته و بر تداوم و برنامه‌ریزی جدی به منظور ارایه فعالیت‌های نوین آموزشی در حوزه قرآن تأکید کرد.

در ادامه این دیدار، رئیس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری تهران با اشاره به امکانات و زیرساخت‌های قرآنی موجود در سطح محلات و مناطق تهران گزارش فعالیت‌های قرآنی شهرداری توسط مجموعه‌های مرتبط را به سمع ریاست کمیسیون فرهنگی اجتماعی مجلس شورای اسلامی رسانده و خواستار حمایت همه جانبه قانون‌گذاران از توسعه فعالیت‌های قرآنی در شهرداری تهران و تحقق سهم شهرداری تهران از بودجه قرآنی کشور شد.

خسروآبادی و حاجوی، شهرداران مناطق ۵ و ۷ تهران نیز از غرفه شورای عالی قرآن شهرداری تهران در نمایشگاه بین‌المللی قرآن بازدید به عمل آوردند.

در پی این بازدید، رئیس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری تهران، ضمن بیان وضعیت قرآنی در مناطق ۵ و ۷ شهرداری تهران از اقدامات و حمایت‌های صورت گرفته توسط این دو منطقه تقدیر کرد و خواستار اهتمام بیشتر در پیگیری امور قرآنی توسط دارالقرآن‌های مرکزی مناطق شد.

همچنین، حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های قرآنی در مناطق یادشده از اولویت‌های مدیریت شهری در آن مناطق بوده که در این نشست بر اهمیت آن تأکید شد.

یادآور می‌شود، دارالقرآن‌های مرکزی مناطق ۵ و ۷ از جمله تخصصی‌ترین مراکز قرآنی شهر تهران هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: