کد خبر: 3813559
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
از سوی حجت‌الاسلام والمسلیمن رستمی مطرح شد:
گروه جامعه ــ‌ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت به اعطای وام به دانشگاهیان برای سفرهای زیارتی اشاره کرد و خواستار پیگیری جدی‌تر سفرهای زیارتی کوتاه مدت و ارزان قیمت شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری‌پور، رئیس جدید ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان امروز، 31 اردیبهشت‌ماه، در محل بعثه مقام معظم رهبری با حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین نواب را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تبریک گفت و درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص سفرهای زیارتی دانشگاهیان توضیحاتی داد.

در این دیدار زمینه همکاری هرچه بیشتر برای اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات و در صورت راه‌اندازی عمره به سرزمین وحی بررسی شد و دو طرف بهره‌مندی از فضای معنوی این سفرها را دارای آثار و برکات فراوان در میان دانشگاهیان دانستند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت حضور دانشگاهیان در سفرهای زیارتی را در راستای تبیین و تعمیق ارزش‌ھای اسلامی دانست و بر لزوم ارتباط مؤثر و مستمر روحانی کاروان با زائرین در این سفرها تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب، شوق زیارت اعتاب مقدسه در قشر دانشگاھی را یادآور شد و از پیشنهاد همکاری و برنامه‌ریزی برای تسھیل سفرھای زیارتی دانشگاھیان استقبال کرد و گفت: سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری بسته‌های متنوعی را برای پاسخگویی به نیاز اقشار مختلف زائران تهیه کرده‌اند که دانشگاهیان هم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی گفت: این مجموعه آمادگی دارد که از طریق شرکت شمسا و استفاده از ظرفیت‌هایی که در عراق وجود دارد برای سفرهای ارزان قیمت هم برنامه‌ریزی کند.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارتقای بینش و بصیرت اعتقادی را از برکات سفرهای زیارتی در میان دانشگاهیان دانست و با اشاره به استقبال آنها از این سفرها به‌ویژه در استان تهران، گفت: زیارت بارگاه اهل‌بیت(ع) در بهره‌مندی از این فضای معنوی و حتی در زندگی دانشجویان تأثیر مثبت داشته است.

وی به اعطای وام به دانشگاهیان برای سفرهای زیارتی اشاره کرد و خواستار پیگیری جدی‌تر سفرهای کوتاه مدت و ارزان قیمت شد.

در پایان این دیدار، حجت‌الاسلام مرتضی مطهری‌پور، رئیس جدید ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز از برنامه‌های آینده این ستاد گزارش داد و تأکید کرد: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تلاش دارد با استفاده از راهکارهای مناسب پاسخگوی انتظارات دانشگاهیان در سفرهای زیارتی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت نیز در پایان این دیدار گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کار بزرگی را در خدمتگزاری به آینده‌سازان کشور بر عهده دارد و با توجه به علاقه‌مندی قشر دانشگاهی برای بازدید از برخی اماکن تاریخی و مذهبی درعراق، با بهبود فضای امنیتی در این کشور می‌توان این بازدید را در برنامه سفر آنها گنجاند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: