کد خبر: 3813563
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
با امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک پیگیری می‌شود؛
گروه دانشگاه ــ مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر با توجه به زمینه‌های مشترک و به‌منظور گسترش هم‌فکری و همکاری تحقیقاتی، آموزشی، درمانی و فرهنگی برگزار شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر امروز، ۳۱ اردیبهشت‌ماه، با حضور سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی و علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش‌های ساختمان صلح جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.

هدف از این تفاهم‌نامه، استفاده از توانایی‌های فناورانه‌ علمی و توسعه‌ همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی، درمانی و فرهنگی در جهت استمرار ارتباط سازمان‌یافته جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر ایران به‌منظور نیل به اهداف مطرح‌شده در اساس‌نامه‌های دو طرف است.

زمینه‌های همکاری مشترک طبق این تفاهم‌نامه شامل ایجاد بستر مناسب جهت در اختیار قرار دادن امکانات پزشکی، پیراپزشکی و درمانی مراکز وابسته، همکاری مشترک در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، توان‌بخشی، مدیریت بحران، امداد و نجات و...، استفاده از توانمندی‌های فناورانه‌ جهاددانشگاهی در جمعیت هلال‌احمر ایران، همکاری در زمینه‌ تولید فرآورده‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، استفاده از ظرفیت‌های مراکز فرهنگی و علوم انسانی و اجتماعی جهاد دانشگاهی می‌شود.

همچنین انجام طرح‌های مشترک پژوهشی و تسهیل دسترسی پژوهشگران دو طرف در زمینه‌ استفاده از نتایج گزارش‌های طرح‌های پژوهشی، بررسی راه‌اندازی واحد مشترک پژوهشی درمانی، همکاری در خصوص اجرای مانور‌های مشترک در زمینه‌ سوانح و بلایای طبیعی در دوره‌های آموزشی، علمی و مهارتی، استفاده از ظرفیت‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی و همکاری در طراحی و راه‌اندازی مرکز آموزش مشترک و تهیه‌ محتوا و بسته‌های آموزشی از دیگر موارد مورد توافق در این تفاهم‌نامه است.

همچنین در این نشست، مسئولان جهاد دانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر به تشریح زمینه‌های مشترک همکاری پرداختند. از جمله مهم‌ترین محور‌های این سخنان می‌توان به استفاده از پارک‌های علم‌وفناوری و فرهنگی جهاد دانشگاهی برای فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر، ارتقای رابطه‌ تنگاتنگ رسانه‌ای این دو نهاد، تدوین دوره‌های مشترک آموزشی تخصصی، ایجاد فعالیت‌های پزشکی با رویکرد نو، مردمی و جهادی بودن؛ ویژگی فعالیت‌های مشترک، همکاری در فعالیت‌های بین‌رشته‌ای، تولید دارو‌های نوترکیب و گیاهی، واگذاری فضا‌های آموزشی جمعیت هلال‌احمر به جهاد دانشگاهی، توجه به حوزه‌های فعالیتی استارت‌آپی مشترک، گسترش فرهنگ آموزش همگانی و توجه به حوزه‌ی توان‌بخشی و طب بازساختی اشاره کرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: