کد خبر: 3813613
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
گروه دانشگاه ــ دومین روز از مسابقات مناظره دانشجویی ویژه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور چهار تیم دانشگاهی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد و تیم‌های برتر به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها راه یافتند.

دومین مناظره دانشجویان در نمایشگاه قرآن برترین‌های خود را شناخت

به گزارش ایکنا؛ دومین روز از مسابقات مناظره دانشجویی ویژه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در دهمین روز از برپایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عصر امروز، 31 اردیبهشت‌ماه با حضور چهار تیم دانشگاهی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد و تیم‌های برتر پس از معرفی به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه یافتند.

این مسابقات با حضور هیئت داوری متشکل از زهرا نقی‌زاده؛  رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور جهاد دانشگاهی، رشید جعفرپور، رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم و عصمت مؤمنی، عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی  مورد قضاوت قرار گرفت.

برترین‌های دومین مناظره دانشجویان در نمایشگاه قرآن معرفی شدند

در بخش نخست، دو تیم دانشگاهی این مناظره یعنی همپاد در مقام موافق از دانشگاه تهران و جدال احسن در مقام مخالف بر سر گزاره «در دنیای تجارت، اخلاق‌مداری مانع پیشرفت است»  به مناظره پرداختند و در نهایت تیم مخالف جدال احسن با کسب 112 امتیاز در برابر تیم موافق همپاد که 54 امتیاز را از آن خود کرده بود، تیم برتر این مناظره شناخته شد.

همچنین در بخش دوم این مسابقه تیم‌های تأمل از دانشگاه علامه طباطبایی و شمس الشموس از دانشگاه فرهنگیان بر سر گزاره «فعالیت‌های قرآنی فاقد سیاست‌گذاری واحد است» با هم به مناظره پرداختند و در نهایت تیم مخالف شمس‌الشموس با کسب امتیاز 90 در برابر تیم تأمل با کسب 78 امتیاز به عنوان تیم برتر این مسابقات معرفی شد و به مرحله نیمه نهایی این رقابتها راه یافت.

برترین‌های دومین مناظره دانشجویان در نمایشگاه قرآن معرفی شدند

این مسابقات برای اولین بار به ابتکار معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبائی و با حمایت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و سازمان قرآنی دانشگاهیان، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار «قرآن، معنای زندگی» در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران در حال برگزاری است.

گفتنی است، مرحله فینال و مراسم اختتامیه این مناظرات، پنجشنبه ۲ خردادماه از ساعت ۲۱ تا ۲۳ در بخش دانشگاهی شبستان مصلی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: