کد خبر: 3813639
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
گروه جامعه ــ تعدد و تنوع در کنار توجه به ذائقه کودکانه توصیف کاملی از محصولات ویژه کودکان در نمایشگاه قرآن امسال است؛ نمایشگاهی با صدها جلد کتاب از قهرمانانی که شایسته است کودکان آنها را بشناسند.

به گزارش ایکنا؛ نمایشگاه قرآن محلی مناسب برای حضور و لذت بردن خانواده‌ها و البته کودکان است. شاید برخی تصور کنند که این نمایشگاه آورده و محصول مناسبی برای کودکان ندارد، اما این تصور کاملاً اشتباه است.

کافی است وارد شبستان اصلی مصلی تهران و وارد بخش کارنامه نشر علوم قرآنی و دینی شوید؛ چند قدم را که طی کنید، در مقابل خود صدها کتاب با تصاویر جذاب مذهبی متناسب با گروه های سنی کودکان و نوجوانان را خواهید دید.

ناشران مختلفی در نمایشگاه قرآن حضور دارند که محصولات ویژه گروه سنی کودک و نوجوان را به معرض دید و فروش گذاشته‌اند. انتشارات جامعه القرآن، نشر براق، انتشارات حدیث نینوا و ... .

علاوه بر کتاب‌های معمولی که شخصیت‌های کارتونی و حیوانات تصاویر غالب آنها را تشکیل می‌دهند، کتاب‌هایی با محور آموزش مسائل دینی به صورت کودکانه نیز در نمایشگاه عرضه شده است، مثلاً کتاب سلام کردن، دوستی با حیوانات، بهترین بازی و ... .

داستان‌ قهرمانی‌های بزرگان دینی نیز از دیگر محورهای کتاب‌های ارائه شده در نمایشگاه است. قهرمان خندق و فاتح خیبر و در کنار بزرگان دینی، کتاب‌های متعددی از زندگی سرداران شهید ایرانی از سرداران شهید جنگ تحمیلی گرفته تا شهدای مدافع حرم نیز وجود دارد. کتاب‌های کوچکی که به صورت شعر و داستان کوتاه و ساده این سرداران بزرگ را معرفی کرده است. کتاب‌هایی که حتی بزرگ‌ترها را نیز به سوی خود جلب می‌‌کند.

کتاب‌های زندگی شهید علی‌اکبر بقایی، علی‌اکبر شیرودی، شهید صیاد شیرازی، شهید حسین بصیر، شهید احمد کاظمی، شهید عباس بابایی و ... را به راحتی می‌توانید در نمایشگاه قرآن برای کودکانتان تهیه کنید.

 معرفی شخصیت‌های نه چندان معروف دینی به صورت کتاب‌های داستان مستقل برای کودکان کار بسیار ارزشمندی است که در نمایشگاه قرآن جلوه و نمود ویژه‌ای یافته است. کتاب زندگی «ام ایمن؛ پرستار پیامبر(ص)»، «کلثمه، خواهر حضرت موسی»، «صفیه خواهر حضرت حمزه»، «حلیمه؛ دایه حضرت محمد(ص)»، «حنا؛ مادر حضرت موسی» تنها بخشی از این کتاب‌های داستان جالب است که به صورت ساده و متناسب با سن کودکان به معرفی شخصیت‌های دینی پرداخته است.

اینجا حتی بادکنک‌ها و وسایل بازی مثل جورچین و ... نیز با محور دینی و تم مذهبی عرضه شده است.

برای نوجوانان نیز نشر طلایی کتاب 1001 اختراع میراث مسلمانان در جهان، فرهنگ‌نامه طلایی نوآموز، راه و چاه، قصه‌های خدا، تاریخ ایران و ... را با کیفیت و گرافیک بالا چاپ و عرضه کرده است.  

کتاب فرهنگ‌نامه قرآنی و فرهنگ‌نامه سبک زندگی ویژه نوجوانان از کتاب‌های در نوع خوب جالبی بود که می‌توان ادعا کرد برای اولین بار در آنها به موضوع سبک زندگی قرآنی ویژه نوجوانان توجه شده است.

در نمایشگاه قرآن همچنین والدین می‌توانند سؤال‌های خود در خصوص نحوه دعوت درست کودکان به نماز را از کارشناسان خبره این مسئله سؤال و مشاوره رایگان دعوت به نماز دریافت کنند.

خانه خداشناسی کودکان هم غرفه است که نشر جمال برپا کرده است که در نوع خود جالب توجه است.

به غیر از بخش مربوط به کتاب‌های کودکان و نوجوانان، بخش کودکان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز با فضایی مناسب‌سازی شده برای کودکان لحظات شاد و متفاوتی را برای آنها رقم خواهد زد. کودکان در غرفه‌های این بخش می‌توانند در فضایی مناسب و البته بهداشتی زیر نظر مربی روحانی خود با گل مجسمه درست کنند، با کاشی کاردستی بسازند، نقاشی دیواری رنگ کنند، با هنر تذهیب و رنگ آمیزی آن آشنا شوند، با مدادرنگی، آبرنگ، مداد شمعی و ... نقاشی بکشند، کشتی نوع را تماشا کنند،  با هنرهایی مثل خط و خط نقاشی آشنا شوند و از برنامه‌های شاد و سرگرم‌کننده‌ای که توسط تعدادی از روحانیان اجرا می‌شود، بهره ببرند والبته در فضای بزرگ مصلی تهران بدوند و بازی کنند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: