کد خبر: 3814360
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
با حضور رئیس نمایشگاه قرآن رونمایی شد؛
گروه اندیشه ــ ابوالفضل بهرام‌پور در مراسم رونمایی از کتاب «عرفان برتر» این کتاب را مجموعه‌ای معرفی کرد که دعای جوشن کبیر را رمزگشایی کرده است و گفت: این دعا در بین معارف دینی آن گونه که باید رمزگشایی نشده است.

«عرفان برتر» کتابی برای رمزگشایی از نگفته‌های دعای جوشن کبیر

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ مراسم رونمایی از کتاب «عرفان برتر»، که تفسیر دعای جوشن کبیر است، با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از معاونان وی و نیز ابوالفضل بهرام‌پور، مفسر قرآن کریم، در غرفه آوای حیات برگزار شد.

بهرام‌پور، مؤلف اثر «عرفان برتر»، در این مراسم به بیان سخنان کوتاهی پرداخت و گفت: به اعتقاد من از ابتدا تاکنون دعای جوشن کبیر بین همه معارف دینی آن گونه که باید بازگشایی و رمزگشایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه نکته‌های بسیار زیادی در این دعای شریف مستتر است، افزود: این دعا همواره در ماه رمضان قرائت شده و بعد هم تا ماه رمضان بعد فراموش شده است، در صورتی که این دعا باید در طول سال قرائت شود تا از معارف ناب آن بهره‌مند شویم.

بهرام‌پور با بیان اینکه رمزهای زیادی در دعای جوشن کبیر وجود دارد که بازگشایی نشده است، اظهار کرد: کتاب عرفان برتر تلاش کرده تا این رمزها را بازگشایی کند.

این مفسر قرآن کریم بیان کرد: آمدم و دیدم که خداوند با عنوان انجام‌دهنده هزار و یک کار معرفی شده است. منظور این را از عالمان زیادی پرسیدم، اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که در اینجا منظور از هزار و یک همان هزار و سه نقطه است که معنای بی‌نهایت را می‌دهد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه در این کتاب مسائل بسیار زیادی از دعای جوشن کبیر بازگشایی شده است، گفت: اگر کسی در شب‌های احیا یا غیر از این شب‌ها این دعا را بخواند احیا برای او رقم خواهد خورد، چرا که این دعا ایجاد احیا می‌کند.

همچنین، کتاب عرفان برتر را انتشارات آوای قرآن در پنج هزار نسخه در غرفه آوای حیات نمایشگاه قرآن مستقر در ستون 64، غرفه 14 عرضه می‌کند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: