کد خبر: 3814414
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
گروه جامعه ــ‌ خوابگاه شبانه‌روزی مدرسه‌ برکت شهید نجاری روستای قاسم‌آباد در استان مرکزی با ظرفیت پذیرش 50 دانش‌آموز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی، تعدادی از مدیران بنیاد برکت و جمعی از مسئولان استانی و محلی، «خوابگاه دانش‌آموزی دخترانه‌ متوسطه‌ دوره‌ اول مدرسه‌ شبانه‌روزی برکت شهید نجاری، با نام «خوابگاه برکت مائده» در روستای قاسم‌آباد در استان مرکزی به‌طور رسمی افتتاح شد.

این خوابگاه شبانه‌روزی با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال و با زیربنای 290 مترمربع توسط بنیاد برکت و با مشارکت یک مادر شهید خیر و نیکوکار و به یاد شهید نادر نجاری، ساخته شده است.

با بهره‌برداری از این خوابگاه، امکان استقرار شبانه‌روزی برای 50 دانش‌آموز دختر مدرسه‌ برکت شهید نجاری روستای قاسم‌آباد در استان مرکزی که به خاطر طولانی بودن مسافت با مشکلاتی روبرو بودند، فراهم آمده است.

مدرسه‌ برکت شهید نجاری روستای قاسم‌آباد توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سال 1396 به بهره‌برداری رسیده و آغاز به فعالیت کرده است و در حال حاضر 152 دانش‌آموز دختر از این روستا و روستاهای اطراف آن مشغول به تحصیل هستند.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای نهضت ساخت مدرسه در روستاها و مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته، تاکنون قرارداد ساخت و تکمیل 23 مدرسه با 178 کلاس درس را در استان مرکزی به امضا رسانده که از این تعداد، 19 مدرسه افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است. بنیاد برکت برای احداث این 23 مدرسه بالغ بر 150 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است. این بنیاد همچنین علاوه بر ساخت و تکمیل مدارس، احداث خوابگاه‌های دانش‌آموزی را برای علم‌آموزان مناطق کم‌برخوردار در دستور کار دارد تا به این ترتیب، امکان ادامه‌ تحصیل برای همه‌ فرزندان ایران‌ زمین مهیا شود.

یادآوری می‌شود، در سال گذشته نیز سه  پروژه‌ برکت با مشارکت خیران احداث و با حضور ایشان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: